За 11 місяців 2011 року зафіксовано 618 смертей на виробництві. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, сьогодні під час прес-конференції повідомила начальник управління організації державного нагляду Держгірпромнагляду України Наталія Ємельянова.
«Ці показники перевищують європейські норми в два-три, а то й у десять разів», - зазначила вона.
За її інформацією, в поточному році найбільш небезпечною для життя була вугільна індустрія: кожен шостий загиблий на виробництві - шахтар-вугляр.
«На другому місці - агропромисловий комплекс, де стани основних фондів, а також рівень професійної підготовки працівників перебувають на низькому рівні. Крім того, травматизм у сільському господарстві сприяє залученню тимчасової некваліфікованої робочої сили», - додала Ємельянова.
Далі в рейтингу травмонебезпеки, за її словами, слідують гірничорудний комплекс, будівництво, ЖКГ, транспорт.
Також Ємельянова підкреслила, що у сфері державного нагляду за безпекою праці є величезні проблеми. «Частково це пов'язано з тим, що Держгірпромнагляд вже рік знаходиться у стані реформування. І тільки буквально в цьому місяці ми заново створили наші територіальні органи. Інший негативний фактор - прийняття у 2007 році закону «Про основні засади державного нагляду і контролю у сфері господарської діяльності», згідно з яким наш вплив на суб'єкти господарювання істотно впав. Так, всупереч цілій низці ратифікованих Україною міжнародних конвенцій, скорочені можливості профільного контрольного органу в частині перевірок. Про перевірки ми повинні попереджати заздалегідь і це різко зменшує їх ефективність», - розповіла голова Держгірпромнагляду.
Ємельянова також підкреслила, що рядовий інспектор не має права зупиняти виробництво в разі загрози життю та здоров'ю працівників. «Тепер такі розпорядження видає лише керівник нашого органу на даній території. А штат працівників нагляду протягом останнього року зменшився на 30%, приблизно до 2500 осіб. Така ситуація прогнозовано привела до підвищення виробничого травматизму», - підсумувала Ємельянова.
Андрій Боярунець,
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом