З такою заявою сьогодні на прес-конференції у Києві, присвяченій презентації Другого громадського Звіту про виконання в Україні положень Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, підготовленого українськими правозахисними організаціями, заявив голова ВГО Правозахисний громадський рух «Російськомовна Україна» Вадим Колесніченко.

Громадський звіт готувався майже рік і був підтриманий представниками більш ніж 30-ти національних меншин України у спеціальному листі на адресу міжнародних організацій.

За словами Вадима Колесніченка, «за 4 роки, що минули після подання Першого державного періодичного Звіту про виконання положень Хартії та майже 1,5 роки з часу отримання рекомендацій від Комітету Міністрів Ради Європи, Україна досі не врахувала зауваження та рекомендації європейських профільних структур.

«Україна, ратифікувавши Хартію, не взяла на себе вагомих зобов'язань щодо покращення ситуації з регіональними мовами, держава обрала мінімальний рівень захисту для тринадцяти мов, які були визнані регіональними, що фактично призвело до ущемлення прав громадян», - акцентує Вадим Колесніченко.

Колесніченко зазначив, що «у сфері освіти можна констатувати практично повне ігнорування державою зауважень Ради Європи. Місцеві органи влади відверто перешкоджають створенню груп у дошкільних навчальних закладах з викладанням на регіональних мовах, не дивлячись на значний суспільний попит. Наприклад, школи з російською та молдавською мовами навчання переповнені у середньому майже на 300%, з кримськотатарською - на 150%. При цьому за останні 10 років держава не побудувала жодної нової школи з регіональними мовами (крім кримськотатарських)».

У свою чергу, голова Ради ВГО Правозахисна організація «Спільна мета» Руслан Бортник зазначив, у сфері телебачення і радіомовлення не прийнято будь-яких заходів для захисту мов меншин. На законодавчому рівні досі не визначена мінімальна обов'язкова квота мовлення для таких мов».

За словами представників правозахисних організацій, громадський звіт вже направлений до Ради Європи та провідні міжнародні організації, а також органи державної влади України.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

564