Підйом захворюваності на кір в Україні, як і у світі, спостерігається кожні п'ять-шість років, повідомили ForUm'у у прес-службі Міністерства охорони здоров'я України.

У МОЗ зазначили, що, за останніми даними Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я, з січня 2011 року у 29 країнах Європейського регіону зареєстровано більше 30 тисяч випадків кору. У масштабах Європейського регіону реєструються випадки в усіх групах населення: від немовлят до дорослих.

Епідемічна ситуація із захворюваністю на кір в Україні протікає хвилеподібно і періодично ускладнюється. Останній підйом захворюваності на кір зареєстровано у 2005-2006 роках, коли захворюваність зросла у сотні разів за рахунок численних спалахів в організованих дитячих колективах. У 2006 році було зареєстровано більше 42 тисяч випадків кору.

За 10 місяців 2011 року в Україні зареєстровано 193 випадки кору. В останні місяці почав зростати показник захворюваності на кір у західних регіонах країни - у Львівській, Івано-Франківській областях. У Київській області працює комісія МОЗ, до складу якої входять провідні фахівці санітарно-епідеміологічної служби, епідеміологи, інфекціоністи. Комісія повинна вивчити ситуацію і запропонувати заходи щодо попередження подальшого поширення інфекції.

МОЗ підкреслює, що з метою попередження спалахів кору необхідно дотримуватися Календаря профілактичних щеплень. Для проведення вакцинації дітям, відповідно до Календаря профілактичних щеплень Міністерством охорони здоров'я України станом на 06 грудня закуплено 918 тис. доз вакцини проти кору. Крім того, на зекономлені кошти додатково закуповується комбінована вакцина проти кору (вакцина для профілактики кору, паротиту та краснухи) у кількості 71 тис. доз. Для прискорення отримання імунобіологічних препаратів населенням вакцина надходить партіями і відразу розвозиться по лікувально-профілактичним установам у регіонах.

У МОЗ нагадують, що кір - інфекційне захворювання, яке передається повітряно-краплинним шляхом. Тому для попередження інфікування необхідно уникати великого скупчення людей. Захворювання починається з респіраторних ознак - нежить, кашель, підвищення температури. При виникненні цих ознак необхідно залишатися вдома і звертатися за допомогою до лікаря.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1153