Результати введення амбулаторій сімейної медицини на базі міських поліклінік Києва будуть помітні через п'ять. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, на засіданні прес-клубу Міністерства охорони здоров'я України на тему: «Зміни у первинній ланці – коли пацієнти відчують зміни на краще?» заявив начальник відділу первинної медичної допомоги МОЗ України Костянтин Надутий.
«Світова практика показала, що ефективне функціонування первинної медичної допомоги приводить до зниження смертності, кількості онкозахворювань. Наприклад, у Молдові після введення сімейної медицини дитяча смертність знизилася з 13% до 11%, при цьому у Європі середній рівень дитячої смертності становить 12%», - зазначив він.
За словами заступника начальника ГУ охорони здоров'я КМДА Дмитра Алешка, для реалізації проекту щодо запровадження амбулаторій сімейної медицини у Києві створена координаційна рада з медичного реформування під головуванням голови КМДА Олександра Попова. «Головне завдання ради – створення сімейних амбулаторій на базі міських поліклінік. Для реалізації цих планів 1 грудня Київрада прийняла 12 відповідних рішень», - розповів чиновник.
Алешко також запевнив, що через реорганізацію поліклінік жоден медпрацівник не буде звільнений.
Крім того, він додав, що всі поліклініки міста залишаться у комунальній власності, а кияни, як і раніше, зможуть отримати безкоштовну медичну допомогу у рамках тих коштів, які закладені у бюджеті.
За інформацією Алешка, у Києві для експерименту щодо впровадження амбулаторій сімейної медицини вибрані Дніпровський і Дарницький райони.
У свою чергу, начальник райуправління охорони здоров'я Дарницької РДА Леся Грицишин заявила, що у цьому районі створено сім амбулаторій сімейної медицини, де працевлаштовано 40 сімейних лікарів. «З наступного року будуть працевлаштовані ще 15», - підкреслила Грицишин.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом