Міністерство надзвичайних ситуацій готове до ліквідації надзвичайних ситуацій у зимовий період. Про це на брифінгу повідомив директор департаменту цивільного захисту Василь Квашук та директор Департаменту управління рятувальними силами Григорій Марченко, повідомили ForUm'у у прес-службі МНС.
«Протягом усього 2011 року ми досягли позитивних результатів. Про це свідчить зменшення на 13% кількості надзвичайних ситуацій у цьому році у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Також на майже 5% зменшилася кількість жертв. Зараз йде активна підготовка до зимового періоду. Ситуація в країні перебуває під цілодобовим моніторингом. У зимовий період наші чергові сили у разі надзвичайної ситуації нарощуються за рахунок додаткових зусиль. Так, МНС визначені та приведені у готовність 15 тисяч осіб особового складу, більше 200 одиниць інженерної техніки, 200 пересувних електростанцій, близько 70 пунктів обігріву та життєзабезпечення, більше 4 тисяч одиниць насосного обладнання», - повідомив Марченко. За його словами, за дорученням Міністерства територіальні органи управління МНС уточнили плани оперативного реагування та взаємодії з регіональними службами цивільного захисту при виникненні надзвичайних ситуацій. Документами передбачені спільні заходи з обмеження виїзду із населених пунктів у складних погодних умовах пасажирських автобусів і вантажних автомобілів, які можуть стати причиною створення заторів на дорогах. Також було уточнено порядок інформування органів влади і населення про ускладнення гідрометеорологічної обстановки і прогноз її розвитку.
Крім того, співробітники МНС проводять роз'яснювальну роботу серед населення про заходи безпеки при можливих надзвичайних ситуаціях зимового періоду.
«У зв'язку з наближенням зимового періоду Міністерство звернулося до голів обласних та міських адміністрацій, міських адміністрацій у місті Києві та Севастополі з рекомендацією вжити заходів щодо підготовки сил, засобів, техніки до реагування на можливі надзвичайні ситуації взимку», - повідомив Квашук. Такі заходи стосуватимуться, у першу чергу, подолання негативних наслідків сильного вітру, значних опадів, налипання мокрого снігу, обмерзання ліній електропередачі, перевантажень у теплових і енергомережах. Квашук також зазначив, що протягом осені в усіх регіонах України пройшли навчання з органами управління та силами цивільного захисту територіальних підсистем єдиної системи цивільного захисту, що дозволило проаналізувати рівень взаємодії підрозділів різного підпорядкування, виявити недоліки у діях рятувальників та унеможливити їхнє виникнення під час ліквідації можливих надзвичайних ситуацій у зимовий період.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом