Колишній заступник Генерального прокурора України Микола Обіход у своїй книзі «Прокуратура США проти Лазаренка і Тимошенко» пояснює парадокс - чому американський суд не звинуватив, але, разом з тим, і не виправдав Тимошенко. Про це пише газета «Известия в Украине», яка публікує найцікавіші сюжети з майбутнього видання Обіхода.
Як відомо, сім років тому у вердикт суду Сан-Франциско над колишнім прем'єром України Павлом Лазаренком не увійшов вражаючий обсяг встановлених американським слідством кримінальних звинувачень щодо ЄЕСУ і Юлії Тимошенко. Хоча саме ці звинувачення були докладно описані в позовній заяві влади США про конфіскацію майна Лазаренка. Цілим розділом прокурорського досьє стали «Махінації, пов'язані з діяльністю компанії ЄЕСУ». Згадувалася в них і Тимошенко. Генпрокурор США Х.Холдер.не соромився у визначеннях: «Тимошенко - спільниця, вона платила за газові привілеї, які надав засуджений український прем'єр».
У справі описано і механізм перерахування грошей з підконтрольних Тимошенко фірм. «У період між квітнем 1996 року і червнем 97-го компанії Somolli Enterprises (компанія і ЄЕСУ перевели всього близько 97 000 000 доларів США на рахунки, контрольовані Кириченком, до Швейцарії, Польщі, а також США, включаючи переказ 13000 000 доларів США на рахунки в Північний округ Каліфорнії». «У період між лютим 1996 року і вереснем 1997-го гроші від фірми Somolli Enterprises разом з іншими в розмірі понад 120000 000 доларів США були переведені з рахунків Кириченка на рахунки, контрольовані Лазаренком, у Швейцарію та Антигуа». «Згодом Лазаренко переводив ці гроші частинами зі Швейцарії на банківські рахунки в Північний округ Каліфорнії, включаючи сюди два трансферту по 14000 000 доларів США 1 серпня 1997».
Проте у результаті каліфорнійський суд чомусь «забув» про Тимошенко і К. Несподівано навіть для самих американських прокурорів суддя Майкл Дженкінс прийшов до приголомшливих висновків: відносно компаній ЄЕСУ, тимошенківської корпорації Somolli та інших «обвинувачення не довело елементів шахрайства» з боку Лазаренка.
Парадоксально, але суддя Дженкінс підтвердив: Павло Іванович без обману, чесно відпрацював мільйони, отримані від Юлії Володимирівни. Хоча компанія ЄЕСУ мала небачені преференції на газовому ринку України.
«Давайте проаналізуємо: є два наші екс-прем'єри, - говорить автор книги «Прокуратура США проти Лазаренка і Тимошенко», заслужений юрист України М. Обіход. - Коли в американську в'язницю сів шановний Павло Іванович, ми не почули жодного слова осуду від Заходу. Зате маємо масу претензій після київського суду над Тимошенко. Пояснити такий подвійний стандарт просто. Навесні 2004-го в Каліфорнії раптово зняли всі звинувачення проти тимошенківської ЄЕСУ. І тоді ж була сформована коаліція Ющенко-Тимошенко, яка через лічені місяці захопила владу в країні».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом