Верховна Рада Україна прийняла у першому читанні проект Закону «Про державне стратегічне планування».
За дане рішення проголосувало 266 із 297 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.
Законопроект визначає правові, економічні та організаційні засади формування цілісної системи державного стратегічного планування розвитку країни, встановлює загальний порядок розроблення, схвалення, виконання, моніторингу, оцінки, контролю документів державного стратегічного планування, а також повноваження учасників такого планування. Визначено принципи державного стратегічного планування.
Законопроектом передбачено, що на довгостроковий період (понад п'ять років) розробляються: Стратегія розвитку України; Стратегія регіонального розвитку України; Стратегії розвитку Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.
На середньостроковий період (від трьох до п'яти років) розробляються: План соціально-економічного розвитку України; плани соціально-економічного розвитку АРК, областей, районів, міст; Прогноз економічного і соціального розвитку України; Прогноз державного бюджету України на наступні за плановим два бюджетні періоди; прогноз місцевого бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди; державні цільові програми; регіональні та місцеві цільові програми, плани розвитку державних господарських об'єднань, державних акціонерних компаній, державних холдингових компаній; Основні принципи грошово-кредитної політики, повідомляє «УНІАН».
На короткостроковий період (один рік) розробляються: Основні напрями економічної політики; державний бюджет України; місцеві бюджети; річні фінансові плани державних підприємств, господарських товариств, у статутному (складеному) капіталі яких більше 50% акцій (часток, паїв) належать державі; плани діяльності центральних органів виконавчої влади; прогнозні баланси попиту і пропозиції товарів і послуг.
Передбачено, що Стратегія розвитку України розробляється центральним органом виконавчої влади щодо формування та забезпечення реалізації державної політики економічного і соціального розвитку на десятирічний період.
Кабінет міністрів України розглядає і схвалює проект Стратегії розвитку України і подає Президентові України.
Стратегія розвитку України затверджується указом Президента України.
Прогноз економічного і соціального розвитку України розробляється щорічно на плановий і два наступні роки до 1 травня року, що передує плановому, центральним органом виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики економічного і соціального розвитку та приймається Кабінетом міністрів.
Законопроектом передбачено, що Кабмін не пізніше 1 квітня року, що передує плановому, розглядає і схвалює проект Основних напрямів економічної політики і у п'ятиденний строк подає його до Верховної Ради України.
Проект Основних напрямів економічної політики розробляється з урахуванням основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України (зокрема, показників номінального і реального валового внутрішнього продукту, індексів споживчих цін та цін виробників промислової продукції, офіційного обмінного курсу гривні у середньому за рік та на кінець року, рівня безробіття).
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом