15 листопада у Полтаві відбудеться урочисте відкриття електрифікованої ділянки Полтава - Кременчук - Бурти Південної залізниці.

У відкритті візьмуть участь віце-прем'єр-міністр, міністр інфраструктури України Борис Колесніков, генеральний директор Укрзалізниці Володимир Козак, начальник Південної залізниці Віктор Остапчук, а також керівники місцевих органів влади.

Електрифікація ділянки Полтава - Кременчук є необхідною умовою для розмежування вантажного та пасажирського руху для підготовлюваного запуску швидкісних пасажирських потягів Skoda і Hyundai. Одночасно здійснюється підготовка до запуску швидкісних потягів у напрямку Гребінка-Полтава-Красноград-Лозова-Харків, де електрифікацією охоплено 176 км.

Також напрямок Полтава - Кременчук є частиною стратегічно важливого залізничного ходу для перевезень транзитних вантажів зі східного кордону України до чорноморських портів для подальшого їх транспортування по морю.

«Таким чином, вантажопотоки з Росії, Казахстану, країн Азії отримали привабливий за собівартістю вихід до українських портів. Це має сприяти підвищенню конкурентоспроможності України на ринку транспортних послуг, дозволить залучити додаткові транзитні вантажі й поліпшити економічні показники», - повідомляє Укрзалізниця.

Переведення напрямку Полтава-Кременчук з дизельного палива на електротягу дозволить економити близько 110 млн гривень щорічно. Зокрема, 95 млн грн (86% від усієї суми) буде зекономлено на вантажних перевезеннях, 6 млн грн - на пасажирських, 9-10 млн грн - на приміських.

На перегонах ділянки прокладено 34,4 км других колій, що дозволило підвищити його пропускну здатність.

«Рішення про електрифікацію цього напрямку, розмежування вантажного та пасажирського руху було прийнято ще у 2007 році і вже через рік його можна було б ввести в експлуатацію. Однак ці плани не були реалізовані і тепер ми змушені виконувати поставлені завдання в дуже стислі терміни. Чи встигнемо це зробити - було чимало сумнівів. Але завдяки підтримці Бориса Колеснікова, знаючи колектив Південної залізниці, професіоналізм й ініціативність її керівника Віктора Остапчука, ми зважилися на таку колосальну роботу. Протягом одного року на Південній будується чотири стаціонарних тягових підстанції, тоді як за всі попередні 20 років таких на залізниці було збудовано лише дві, до роботи залучено чимало вітчизняних підприємств», - підкреслив генеральний директор Укрзалізниці Володимир Козак.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

843