9-го листопада вся країна писала диктант з української мови під диктовку Національної радіокомпанії України. Масова перевірка грамотності вже стала традицією у День української писемності та мови - диктанти проводять з 2000 року.

Перевірити знання рідної мови зважилися і нардепи, пише «Сегодня».

Вони писали диктант на студії, і їхні роботи відразу ж перевірили. «Мені диктант здався легким, хоча я і допустила дві пунктуаційні помилки, отримала 10 з «плюсом» (за радянською шкалою оцінювання «5». - Ред.), - говорить депутат фракції від НУ-НС Ірина Геращенко. - Там в одному місці замість коми потрібно було ставити тире - і тут не тільки я помилилася, але й мої колеги, наприклад, Олег Ляшко».

А от міністр освіти Дмитро Табачник у цьому році відмовився писати диктант. Нагадаємо, торік він припустився однієї помилки, написавши «до речі» разом.

Коректор зі стажем Наталія Гуржій зазначила, що освіченій людині не варто соромитися, якщо вона допустила одну-дві помилки: «Але якщо помилок більше, то варто погортати підручник. Особливо, якщо це пунктуаційні помилки, оскільки у цьому розділі суворі й чіткі правила, які не змінюються вже давно».

Нагадаємо, ті, хто писав диктант, повинні їх відіслати до Києва на Хрещатик, 26, у НРКУ (найпізніше - сьогодні). Перший заступник генерального директора радіокомпанії Анатолій Табаченко обіцяє нагородити подарунками (грошима і книгами) тих, хто не допустить жодної або дуже мало помилок. «До речі, за час таких диктантів наймолодшою учасницею стала 9-річна дівчинка, а найстаршому було 90 років», - сказав він.

Нагадаємо, 9 листопада відзначався День української писемності та мови.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

804