Відома письменниця і громадський діяч Оксана Забужко не вважає, що День української писемності та мови є святом для українців. Про це вона заявила у коментарі кореспондентові ForUm'у.

«В українців взагалі не так багато свят, які для них щось значать. А свято писемності – й поготів, бо ми стрімко перетворюємося на малописьменну націю», - зазначила вона.

На думку Забужко, такого роду свята є атрибутами культурних народів, «а у нас за 20 років жоден класик не вийшов повним академічним зібранням творів, якщо не вважати Стуса, Антонича і Світлинського».

«Будь-яка робота з академічного видання класиків у нас зупинена. Ми – нація, яка не знає своєї спадщини, особливо по XX сторіччю. Тому святкувати у нас особливо нічого. Поваги до письменників, письменництва, слова, досягнень цього слова, розуміння, що нація повинна поважати своє слово, у простого українця немає», - сказала письменниця.

За словами Забужко, свято писемності – це не тільки свято мови. «Це розуміння ролі слова у культурній спадкоємності часів, розуміння значення традиції, адже через слово передається і успадковується традиція. Це – частина національної пам'яті та ідентичності. Все це – атрибути культурних народів. Ми не є таким народом. Тому це умовне свято у календарі, і часто що святкувати, абсолютна більшість українців не знають», - підсумувала Забужко.

Нагадаємо, сьогодні, 9 листопада, відзначається День української писемності та мови.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

552