Українській мові ще потрібен значний період, щоб усталитися та ідентифікуватися. Про це заявив директор Українського філіалу Інституту країн СНД Володимир Корнілов, відповідаючи на запитання кореспондента ForUm'у, яке місце займає День української писемності та мови у календарі України.

На думку експерта, левова частка населення України мало що знає про це свято. «Відсотків 80-90 взагалі нічого вам не скажуть про цей день», - вважає він.

«У принципі, у нас відзначаються різні дати, які так чи інакше пов'язані з мовною тематикою: Міжнародний день рідної мови, День Св. Кирила і Мефодія, у який ми святкуємо зародження і української, і російської, і всіх слов'янських мов. Що заважає так само відзначати День української писемності та мови? Це професійне свято українських філологів», - зазначив Корнілов.

Експерт вважає, що мову потрібно розвивати, «тим більше, що є багато питань з приводу ідентифікації і єдиних правил української мови». «Ось зараз влаштовують диктант. Але ж мало хто знає, за якими правилами його перевірятимуть, чи будуть враховувати написання «г» замість «ґ» як помилку і т.д. Українській мові ще потрібен значний період, щоб усталитися та ідентифікуватися», - підсумував Корнілов.

Як раніше повідомляв ForUm, сьогодні, 9 листопада, відзначається День української писемності та мови. Це свято було встановлене указом Президента України у 1997 році і святкується щороку на честь українського літописця преподобного Нестора.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

532