«Зареєстрований Кабміном законопроект про реформування транспортного монополіста покликаний перетворити компанію з державної адміністрації у державне акціонерне товариство з забороною його приватизації та продажу магістральних об'єктів. Тобто пропонується просто прийняти зрозумілу для партнерів і кредиторів форму існування», - пише у своєму останньому номері діловий тижневик «Інвестгазета».

У результаті реформування Укрзалізниця зможе вільніше брати кредити: міжнародні фінансові установи давно відмовляються фінансувати компанію без її корпоратизації. Зокрема, як уточнює видання, цього вимагали ЄБРР і Світовий банк.

Підготовлюване реформування також дозволить Укрзалізниці значно поліпшити сервіс і разом з тим компенсувати неминуче підвищення тарифів за рахунок введення нових, більш економних маршрутів.

«Адміністративна реформа Укрзалізниці не має сенсу без реформи технологічної», - йдеться у статті. «Відомство вже зараз намагається вводити швидкісне пасажирське сполучення, впроваджувати інформаційні технології. Але найбільш капіталомістким і затребуваним для бізнесу є проект реформи схем руху Укрзалізниці. Він передбачає, по-перше, електрифікацію деяких затребуваних, але поки що рідко використовуваних ділянок, по-друге, розділення пасажирського та вантажного руху. Більшість нових маршрутів, за якими потечуть вантажопотоки, є коротшими, ніж використовувані сьогодні. А електрична тяга набагато дешевша тепловозної. Обидва ці фактори приведуть до того, що тарифи на основні маршрути знизяться, чи хоча б зростуть не так значно після їх очікуваного підвищення. За оцінками начальника головного управління електрифікації та електропостачання Укрзалізниці Віталія Максимчука, собівартість перевезень за такими маршрутами зменшиться на 55-660% », - пише «Інвестгазета».

Як повідомив виданню Олександр Кава, координатор транспортного напряму Координаційного центру з впровадження економічних реформ при Президентові України, найбільш близьким для вітчизняної моделі залізниць є досвід реформування країн Європи, наприклад, Німеччині та Польщі, який випробуваний у Росії та Казахстані. При цьому Кава підкреслив, що між корпоратизацією Укрзалізниці та підвищенням тарифів на її послуги прямого взаємозв'язку немає.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

743