Україна щорічно втрачає понад 700 тисяч своїх громадян, причому третину з них становлять люди працездатного віку. Про це повідомила глава комітету ВР з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтеєва під час III Міжнародної конференції з благодійності на тему: «Хто допоможе медицині одужати: пошук рецепту», яка проходить сьогодні в Києві.
За її словами, смертність населення в Україні складає 15,2, а в країнах - членах ЄС 6,7 на 1000 населення. «Наші люди живуть на 10 років менше, ніж жителі Європейського Союзу та багатьох країн СНД. Україна займає 150-е місце серед 223-х країн світу за показником середньої тривалості життя. Середня очікувана тривалість життя в Україні становить 69 років, у країнах ЄС - 74 роки, а в країнах СНД: у Грузії - 76,7, у Молдові - 70,8, у Білорусі - 70,63, Узбекистані - 71,9 і т . д. При цьому середня очікувана тривалість здорового життя в Україні дорівнює 59,2 року, а в країнах Євросоюзу - 67 років», - сказала Бахтєєва, повідомляє «УНІАН».
Вона повідомила, що в нашій країні дуже високі показники дитячої та чоловічої смертності. «Рівень дитячої смертності в 2,5 рази перевищує європейські показники... Смертність чоловіків працездатного віку перевищує аналогічний показник навіть у країнах, в яких валовий національний продукт у 4-6 разів нижче, ніж у нашій країні», - підкреслила Бахтєєва.
Народний депутат зазначила, що в Україні - один з найвищих у світі показників смертності від серцево-судинних захворювань: 64% в структурі загальної смертності, а це близько 500 тисяч осіб на рік.
Як повідомляв ForUm, раніше доктор медичних наук, професор, член-кореспондент НАМН України, завкафедрою внутрішньої медицини № 2 Національного медуніверситету ім. О. Богомольця Катерина Амосова поінформувала, що понад 60% населення України помирає саме від серцево-судинних захворювань.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом