Сьогодні в Україні втричі зросла кількість представників слабкої статі, готових віддати свій голос за жінок-політиків. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, на презентації соціологічного дослідження на тему: «Місце жінки у вітчизняній політиці. Актуальність жіночих політичних рухів в Україні» заявив директор Центру перспективних соціальних досліджень Мінсоцполітики та НАНУ Леонід Ільчук.

«Сьогодні назрів «голод» на жінок-політиків, які могли б освіжити політичну еліту України своїми прогресивними, справедливими ідеями, спрямованими на користь суспільства», - зокрема, сказав експерт і додав: «Сьогодні приблизно 75% українців хочуть голосувати за жінку- політика».

У цьому аспекті колегу підтримала політолог Оксана Рублюк. «Сьогодні більшість українців дійсно готові голосувати за жінок-політиків. Але не за бізнес-вумен, які, насамперед, відстоюватимуть власні інтереси, а за сильних, неконфліктних, але принципових жінок, що скликають не на страйки і барикади, а навпаки, вміють проявити істотну і безпосередню турботу про своїх виборців», - підкреслила вона.

Експерти також зазначили, що, згідно з результатами дослідження, в якому взяли участь 1738 респондентів з 13 областей України, АР Крим, м. Києва та Севастополя, 68,07% жінок і 49,44% чоловіків із загального числа опитаних відмітили недостатнє використання потенціалу жінок у структурі влади. На думку респондентів, причиною низької представленості жінок у владних структурах і ВР, зокрема, є негативний соціально-політичний клімат і штучно створені суб'єктами влади перепони.

Основні якості сучасних українських жінок-політиків 53,51% опитаних назвали професійну компетентність; 50,4% - принциповість і порядність; 30,59% - рівень загальної політичної культури; 24,71% - позначили досвід суспільно-політичної роботи.

Крім того, за інформацією соціологів, основними заходами, що сприяють залученню жінок до суспільно-політичної діяльності, 36,7% респондентів назвали удосконалення законодавства; «за» формування у молодого покоління позитивної морально-психологічної оцінки ролі жінки в політиці, зокрема, в рамках гендерної освіти, висловилися 35,2%; ідею залучення парламентськими партіями у свої ряди жіночих організацій та об'єднань і квотування кількості жінок у парламенті підтримали відповідно 32,6% і 30,4% опитаних українців.

Лєра Нєжина,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

602