Сьогодні в Києві під час другого засідання Ради експортерів при Міністерстві закордонних справ України був підписаний меморандум про співпрацю зовнішньополітичного відомства з українськими експортерами. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, на брифінгу після завершення засідання заявив глава МЗС Костянтин Грищенко.
«Упродовж тривалого часу український бізнес або не мав можливості виходу на міжнародні ринки, або всі свої контакти вибудовував самостійно. У більшості випадків це було досить ефективно, в інших - вони відчували, що у порівнянні з їхніми конкурентами на тих чи інших ранках їм не вистачає підтримки держави, експертних знань і розуміння ситуації», - зокрема, сказав він і додав: «Сьогодні ми намагаємося перетворити цю взаємодію в реальну синергію між тими, хто вже має можливості, певний досвід, фінансові ресурси, але потребує безпосередньо допомоги держави».
За словами Грищенка, всі, хто виступав на засіданні, наполягали на завершенні переговорів щодо Угоди про асоціацію з ЄС, включаючи і угоду про ЗВТ, аргументуючи це користю не тільки для української економіки в цілому, але й для українського бізнесу зокрема. «Адже це відкриває шлях для подальшого розвитку наших виробничих можливостей і конкурентоспроможності, причому не тільки в Європі, а й, згідно євростандартам, на ринках країн третього світу», - підкреслив глава МЗС.
«Для того, щоб бути досить потужними і підготовленими, нам вкрай необхідно паралельно зміцнювати свої позиції на вже освоєних ринках - Росії, Казахстану та інших пострадянських держав. А також нам не слід залишати без уваги такі ринки як китайський, латиноамериканський та індійський», - зазначив він.
Грищенко також заявив, що для реалізації вищевикладених аспектів, окрім взаємодії представників українського бізнесу і уряду, необхідно залучати українські посольства, розосереджені в країнах світу.
«Саме посли і посольства в цілому відповідають за те, наскільки результативною виявиться їхня робота разом з тими, хто практично її здійснюватиме. Ні міністерство, ні посольство не можуть працювати замість наших економічних структур, зате вони можуть реально їм допомогти», - підсумував Грищенко.
Лєра Нєжина,
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом