Заступник голови представництва ЄС в Україні Марія Юрікова впевнена, що неможливо розробити ефективні національні інститути і закони та вирішити найважливіші соціальні проблеми, не беручи до уваги гендерні перспективи. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, вона заявила сьогодні на брифінгу.

«Державні органи не в змозі надавати громадянам високоякісні послуги, не замислюючись про конкретно гендерні потреби», - сказала вона.

У цьому питанні колегу підтримала постійний координатор комітету міністрів Ради Європи у напрямі гендерної рівності та протидії торгівлі людьми Тетяна Парва, яка зазначила, що країни, у яких питанням гендерної рівності приділяється більше уваги, мають більшу стійкість і конкурентоспроможну економіку.

Під час інтерактивного обговорення необхідних умов ефективного функціонування національних механізмів забезпечення гендерної рівності експерти приділили особливу увагу питанням забезпечення гендерної рівності, представництва жінок у парламентах країн, позитивних заходів та квотування, інституту омбудсмена з питань рівності, застосування гендерного бюджетування, ролі чоловіків і неурядових організацій у просуванні гендерної рівності.

На думку експертів, на сьогоднішній день в Україні мають місце випадки дискримінації жінок, такі як: відкриті дискримінаційні висловлювання представників влади, відсутність жінок в уряді та недопущення їх до прийняття важливих державних рішень, заборона жінкам навчатися у вищих навчальних закладах МВС України, заборона поширення сексизму і дискримінації в інформаційному просторі, пенсійна реформа, яка утискає права працюючих жінок, ігнорування з боку держави необхідності створення системи надання допомоги потерпілим від домашнього насильства, відсутність державних програм, спрямованих на протидію торгівлі людьми та інші.

Як раніше повідомляв ForUm, сьогодні у Києві у рамках головування України у Комітеті міністрів Ради Європи стартувала дводенна міжнародна конференція «Сучасні тенденції розвитку національних механізмів, забезпечення рівності чоловіків і жінок у європейських країнах».

Співорганізаторами заходу виступили Програма розвитку ООН (ПРООН) та Представництво ЄС в Україні.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

516