21 жовтня в Ужгороді розпочала роботу міжнародна науково-практична конференція «Гірські території: проблеми і перспективи сталого розвитку» і виїзне засідання Ради Західного наукового центру НАН України.


Про це ForUm'у повідомили в Закарпатській обласній державній адміністрації.

Голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида зазначив, що захід такого рівня і його тематика важливі саме для Закарпаття, з огляду на те, що 80% території краю займають гори.


«215 населених пунктів Закарпаття - гірські. Вони мають свою специфіку розвитку, ведення сільського господарства. Це потрібно враховувати. Тому ми намагаємося в Закарпатті зосередити свою увагу на екології і туризмі, який є пріоритетним напрямом розвитку. Важливе значення має розвиток альтернативної енергетики, адже нерозумно нехтувати тими ресурсами, які дала сама природа», - сказав Ледида.

Керівник Західного наукового центру НАН України і МОНМС України Зіновій Назарчук висловив сподівання, що нинішня конференція стане фундаментом для вирішення проблем розвитку гірських регіонів не тільки України, а й зарубіжжя.

«Карпати впливають на життя не тільки населення західних областей країни, а й всієї держави в цілому, та країн-сусідів. Тому велике значення має співпраця, координація зусиль вчених з різних куточків країни та з-за кордону, що демонструє сьогоднішнє наукове зібрання», - зазначив Назарчук.

На практичній частині конференції науковці обговорили низку проблем сталого розвитку гірських регіонів. Зокрема, виступи стосувалися теми соціальної політики, проблем розвитку сільського підприємництва, економічної самоорганізації громад та еколого-економічних проблем гірських територій.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1091