Співробітники Держтехбезпеки скаржаться на те, що сьогодні ведеться активна забудова охоронних зон газопроводів. І все це відбувається з дозволу місцевої влади Про це, як передає кореспондент ForUm'у, на прес-конференція на тему: «Стан охоронних зон магістральних газопроводів» заявив заступник голови Держтехбезпеки України Ігор Гасек.

За його словами, протягом поточного року у Державну інспекцію цивільного захисту та техногенної безпеки МНС України звернулася державна компанія «Укртрансгаз» НАК «Нафтогазу» з інформацією про численні порушення охоронних зон магістральних газопроводів, які мають місце протягом останніх років.

«На цій підставі ДК «Укртрансгаз» звернулася до нас з проханням посприяти щодо усунення цих порушень, з метою запобігання виникнення надзвичайних ситуацій на газотранспортних підприємствах «Укртрансгазу», а також захисту населення територій, розташованих у зоні негативного впливу у разі виникнення НС» , - зокрема, сказав він.

Разом з тим, Гасик зазначив, що, враховуючи вищевикладене, Державною інспекцією цивільного захисту та техногенної безпеки спільно з територіальними органами та головами комісій з питань техногенної екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, керівниками регіональних підрозділів Державної служби гірського нагляду та промислової безпеки створені відповідні комісії, які протягом серпня-жовтня 2011 провели позапланові перевірки охоронних зон магістральних газопроводів і фіксації явних фактів їх порушень.

«За результатами роботи комісій складені відповідні акти, копії яких, з проханням вжити заходів, були направлені у територіальні правоохоронні органи та органи прокуратури», - зазначив він і додав: «Аналіз проведених перевірок свідчить, що протягом останніх років мають місце порушення охоронних зон магістральних газопроводів ДК «Укртрансгаз». Так, станом на 1 жовтня поточного року виявлено та зареєстровано 102 порушення. На жаль, їхня кількість, незважаючи на зусилля газотранспортних підприємств, кардинально не змінилася. Щорічно ліквідується 10-12 порушень, замість яких з'являється стільки ж нових».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

730