В Україні почалася поетапна реалізація закону про безоплатну правову допомогу. Про це заявив міністр юстиції Олександр Лавринович у ході регіонального семінару «Правова допомога у Південно-Східній Європі», який пройде у Києві 20-21 жовтня за ініціативи Посольства Франції в Україні.

Про це ForUm'у повідомили у прес-службі Міністерства юстиції.

Як поінформував учасників семінару міністр юстиції України Олександр Лавринович, в Україні з липня 2011 року, після прийняття закону про безоплатну правову допомогу, почалося поетапне формування системи надання первинної і вторинної безоплатної юридичної допомоги громадянам України.

Лавринович підкреслив, що реалізація цієї системи, як і будь-який іншої соціальної системи, яка вимагає складної організації і фінансування, можлива лише у поетапному режимі.

На сьогодні, за словами міністра юстиції, в Україні вже реалізована можливість отримання громадянами України безоплатної первинної юридичної допомоги. На базі 733 громадських приймалень, створених при управліннях юстиції і які раніше надавали юридичну допомогу тільки малозабезпеченим верствам населення, тепер діють центри, де безкоштовну первинну юридичну допомогу може отримати кожен громадянин. Ця допомога включає такі види правових послуг, як надання правової інформації; консультацій та роз'яснень з правових питань, складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру), надання допомоги у забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Такі ж приймальні невдовзі мають бути створені при органах виконавчої влади Автономної Республіки Крим, територіальних органах міністерств і відомств, місцевих органах виконавчої влади.

Крім того, поінформував Лавринович, до 1 січня 2013 року Міністерство юстиції створить при управліннях юстиції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі центри з надання безкоштовної вторинної правової допомоги. Такі центри будуть надавати допомогу у складанні процесуальних документів, здійснення представництва інтересів осіб у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, захист від обвинувачення.

На сьогодні, за словами Лавриновича, триває розробка необхідних підзаконних нормативних актів, необхідних для реалізації кожної статті і кожного положення нового закону про безоплатну правову допомогу. Крім того, на виконання закону, в Україні здійснюються організаційно-розпорядчі заходи, повідомив міністр.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

489