Верховна Рада має намір зобов'язати інтернет-провайдерів обмежувати вільний доступ до веб-сайтів або їх частин, визначених Нацкомісією з моралі як еротичні.
За прийняття у першому читанні відповідного законопроекту №7132 проголосували 276 депутатів при мінімально необхідних 226.
Зокрема, проект закону передбачає внесення низки змін до закону «Про захист суспільної моралі».
Він передбачає також зобов'язання інтернет-провайдерів за рішенням суду протягом доби забезпечувати технічними засобами видалення із національного сегменту Інтернету вмісту, який шкодить суспільній моралі.
У разі розміщення подібного контенту за межами України пропонується зобов'язати провайдера надійно блокувати доступ до нього.
Крім того, Рада має намір заборонити у телевізійних і радіопрограмах (крім каналів з обмеженим доступом) з 06:00 до 23:00, а також у рекламі, мобільному контенті, комп'ютерних іграх, ЗМІ, орієнтованих на дітей, фільмах без обмеження глядацької аудиторії демонструвати померлих або тяжко поранених, актів вандалізму, а також позитивну оцінку насильства (порушення цієї норми може бути причиною для анулювання ліцензії телерадіокомпанії).
Законопроект також передбачає запровадження профілактичних заходів для боротьби з негативним впливом на дітей продукції, що завдає шкоди суспільній моралі, повідомляють «Українські новини».
Зокрема, Рада має намір забезпечити держзамовлення на розробку та поширення спеціалізованого обладнання з функцією батьківського контролю за змістом телепрограм, а також обладнання з обмеження доступу дітей до еротичної інформації в телекомунікаційних мережах, впровадження критеріїв класифікації комп'ютерних ігор у залежності від віку споживачів.
Крім цього, проект закону передбачає зобов'язання інтернет-провайдерів, що надають доступ до мобільного контенту, забезпечувати споживача засобами обмеження дітей до еротичного мобільного контенту.
Депутати також пропонують створити Єдину спеціалізовану інформаційно-телекомунікаційну систему даних щодо стану суспільної моралі, фінансування якої має здійснюватися із державного бюджету.
Розпорядником цієї системи передбачається призначити Національну експертну комісію з питань захисту суспільної моралі, а доступ до неї безкоштовно має надаватися правоохоронним органам.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

643