Незабаром у Києві можуть зникнути всі кіоски з продуктами, причому як з ковбасою, так і чіпсами-горішками, сигаретами і будь-якими напоями. Проект рішення з переліком того, чим можна буде торгувати у кіосках, винесений на обговорення Київради і вже через місяць може бути затверджений. Кіоскери підозрюють, що їхній бізнес просто хочуть винищити, і будуть судитися, пише «Сегодня».
Згідно з документом, у ларьках можна буде купити тільки сувеніри, канцтовари, квіти, пресу, лотерейні квитки, книги, батарейки, картки поповнення рахунку. Кіоски, у яких будуть продавати їжу або напої з-під поли, загрожують демонтувати протягом трьох днів. Рішення депутати пояснюють просто - у кіосках не може зберігатися їжа і питво через те, що там не дотримуються санітарні норми: нема каналізації, холодильників. «Відсутність належним чином підготовлених місць зберігання призводить до того, що молочна, м'ясна і ковбасна продукція псується, - говорить депутат Київради і автор проекту Віталій Гайдук. - А щодо реалізації слабоалкогольних напоїв та охолоджувальних напоїв, депутати отримують багато скарг від жителів Києва. Адже часто ці напої розпивають відкрито прямо біля ларька, що призводить до порушень громадського порядку, тиші». Крім того, за його словами, відсутність біля такого кіоску туалетів призводить до забруднення під'їздів, дворів.
МАФівці кажуть, що таким проектом влада просто хочеь винищити кіоски як явище. «Ми не дамо Київраді прийняти цей документ. У Києві 18 тис. кіосків, власники яких будуть судитися до останнього (нагадаємо, після рішення суду була скасована заборона на продаж у кіосках алкоголю. - Авт.). Адже нам не вигідно буде продавати іграшки або батарейки», - сказала нам голова Асоціації власників МАФів Тетяна Петренко. Продавці кажуть, що це рішення залишить безробітними тисячі киян. «Це чергове рішення, щоб на нас тиснути, щоб брати ще більше хабарів. Все це робиться для того, щоб був переділ ринку», - говорить на умовах анонімності один із власників ларьків. За його словами, чистий прибуток одного кіоску з напоями та снеками - близько 10 тисяч грн., а якщо торгувати, наприклад, канцтоварами - то менше тисячі грн.
Втім, з ларьками не готові розлучатися і деякі кияни. «У нас біля будинку стоїть з десяток кіосків з водою, молоком, ковбасою, пивом. Я там продукти завжди купую - дешевше, ніж у магазині. Та й увечері, коли все закрито, можна купити пиво і сигарети», - говорить житель вул. Кадетський Гай Денис Рассказов. «А у нас на Сирці майже немає великих маркетів. У таких кіосках я купую і ковбасу, і хліб, і рибу», - каже жителька Дорогожицької Антоніна. Інші, навпаки, раді. «Я часто подорожую. І в жодному нормальному місті не бачив ларьків, це відгомін 90-х. Я вже мовчу, що біля МАФів постійно тусовка алкашів збирається. Страшно пройти», - каже Олег, який живе на Нивках.
У мерії кажуть, що рішення ще не прийняте. «Зараз йде громадське обговорення, і лише потім документ буде винесений на сесію Київради», - говорять у КМДА.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом