Експерти переконані, що скасування щорічного переведення годинників на зимовий час матиме масштабні негативні наслідки для України. Про це йшлося сьогодні на прес-конференції у Києві.
«На жаль, коли приймалося рішення Верховною Радою, з жодним із фахівців не порадилися. Більше того, як показали мої кулуарні розмови з депутатами, багато хто із них голосували б інакше, якби розуміли, до чого це призведе», - зазначив віце-президент Академії наук вищої школи України, доктор фізико-математичних наук Максим Стріха.
За словами науковця, сезонна зміна часу - вимога європейського законодавства. «Якщо ми йдемо в Європу, то, очевидно, з цим теж варто рахуватися», - підкреслив Стріха.
«Наша специфіка пов'язана з використанням різних систем обчислення часу. Гідрометслужби в усьому світі повинні діяти скоординовано, і ця координація прив'язується до універсального скоординованого часу – Грінвицького часу», - сказав директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда і пояснив, що коли вводиться місцевий час, виникають розбіжності зі скоординованим часом, повідомляє «УНІАН».
Він заявив, що гідрометеорологи не бачать жодного аргументу для скасування «зимового» часу в Україні.
У свою чергу, член-кореспондент Національної академії медичних наук України, доктор медичних наук Микола Поліщук заявив, що у разі скасування «зимового» часу, зокрема, на 5-7% зросте кількість ДТП, а кількість загострень серцево-судинних захворювань - на 14 -17%.
«Позиція Академії медичних наук України така: українці мають жити за своїм природним часом», - констатував Поліщук.
«Не можна у Києві центральним органам влади починати роботу о 9 годині. Ніхто у Європі не починає роботу навіть у школах або університетах о 9 годині, як у нас. Поїдьте в Польщу - там починається робота о 7 годині, а в Австрії - о 7-8 годині. Ми ж за старою радянською традицією всі починаємо о 9 годині», - додав глава Державної комісії єдиного часу і еталонних частот, директор Головної астрономічної обсерваторії НАНУ Ярослав Яцків.
На його переконання, на сході України робочий час потрібно починати о 7.00 - 7-30, у Києві - о 8.00, на Закарпатті - о 8.30 - 9.00, тобто ввести регіональні графіки роботи. «Великої вигоди зараз у введенні «літнього» часу немає. Тобто говорити про те, що буде економія електроенергії, як це було колись, не варто. Єдине у доцільності збереження «літнього часу» - максимальне використання світлої частини доби», - зазначив Яцків.
Як раніше повідомляв ForUm, 20 вересня Верховна Рада України прийняла постанову «Про зміну порядку обчислення часу на території України», якою передбачено встановити з 27 березня 2011 року на території України час другого часового поясу з додаванням однієї години.
У свою чергу, 10 жовтня депутати Закарпатської обласної ради на позачерговій сесії ухвалили постанову - «Про звернення до Верховної Ради України про скасування Постанови Верховної Ради України від 20 вересня 2011 року «Про зміну порядку обчислення часу на території України».
Балога заявив, що постанова Верховної Ради про відмову від переходу на «зимовий» час із збереженням «літнього» часу може стати предметом судового розгляду, оскільки зачіпає інтереси мільйонів українців.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом