У ніч з 29 на 30 жовтня Україна повинна була б перейти на зимовий час. Однак через новий закон, прийнятий парламентом 20 вересня, схоже, так і залишиться на літньому. Багато експертів уже розкритикували рішення ВРУ відмовитися від переведення стрілок, називають його необґрунтованим і закликають владу до його перегляду.
З проханням роз'яснити ситуацію кореспондент ForUm'у звернувся до голови держкомісії єдиного часу і еталонних частот Ярослава Яцківа. «Рішення парламенту про те, щоб залишитися з літнім часом - це абсурд», - переконаний він. На думку експерта, необхідно закликати до обговорення цього питання професіоналів. «Звернутися до Європи, щоб разом з нею відмінити введення літнього часу. Інакше одноосібне рішення України створює цілу низку незручностей: з комунікаціями, перевезеннями, змін графіків роботи тощо», - запропонував він.
Крім того, Яцків зазначив, що існує перехід на так званий літній час і відхід від нього. «Зимового ж часу як такого в принципі не існує, адже в цей період ми живемо за реальним часом», - підкреслив він.
Яцків також повідомив, що 12 жовтня він разом з міністром надзвичайних ситуацій Віктором Балогою направив Президенту України лист, в якому запропонував дотримуватися другого часового поясу. «У листі Президенту ми пропонуємо дотримуватися другого часового поясу, відповідно до якого ми зараз і живемо - без добавки додаткової години, як це зробила Верховна Рада. Тобто від тимчасових коливань відмовитися дійсно варто, але вже навесні», - поінформував він.
За словами експерта, також у листі рекомендується ввести регіональний графік роботи. «Щоб у різних регіонах країни трудовий день починався відповідно до сонячного часу», - сказав він і пояснив: «Якщо в Києві ми починаємо працювати о дев'ятій ранку, то в Луганську робочий день потрібно починати на півгодини раніше, а в Ужгороді на 30 - 60 хвилин пізніше. Тоді в країні буде порядок».
Крім того, Яцків нагадав, що у 1995 році президент Леонід Кучма вже ухвалив відповідний указ. «Але він, на жаль, не виконується. На сьогоднішній день з цього питання працює комісія, яка до 17 жовтня цього року повинна розробити план введення регіонального часу», - підсумував експерт.
Сергій Одаренко,
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом