Координатор проектів Організації з безпеки і співробітництва в Європі в Україні передав сьогодні Міністерству надзвичайних ситуацій України 13 металошукачів глибинного пошуку для виявлення вибухонебезпечних залишків минулих війн.

Під час церемонії посол, координатор проектів ОБСЄ в Україні Любомир Копай зазначив, що це остання партія обладнання, яку ОБСЄ передає МНС у рамках спільного проекту, спрямованого на реабілітацію забруднених вибухонебезпечними боєприпасами територій неподалік від міст Керч, Севастополь і Біла Церква, повідомляє «УНІАН».

У березні цього року Копай передав міністерству 111 комплектів захисного спорядження - шоломи та бронежилети, які використовуються піротехнікою МНС для безпечного очищення територій від вибухонебезпечних залишків війни.

Раніше, у червні 2010 року, було передано першу партію сучасних металодетекторів, які дозволяють виявляти наявність вибухонебезпечних предметів у водних об'єктах на глибині до 100 метрів і в шарах грунту товщиною до 6 метрів. Також у рамках проекту ОБСЄ були проведені навчальні курси для 17 фахівців підрозділів піротехнічних робіт МНС з метою вивчення технічних можливостей цього пошукового обладнання та розвитку навичок його практичного застосування.
Проект здійснювався за фінансової підтримки держав - учасниць ОБСЄ: Данії, Ірландії, Німеччини і США.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

832