Найближчим часом на київських вулицях встановлять 1 тис. 300 нових сітчастих контейнерів , функція яких полягає у забезпеченні роздільного збору побутових відходів.
Про це ForUm'у повідомили в прес-службі Київської міської державної адміністрації з посиланням на директора комунального підприємства «Київкомунсервіс» Сергія Мельника.
«Сортування побутових відходів не тільки зменшить навантаження на полігони, а й сприятиме збільшенню обсягів використання побутових відходів як вторинної сировини в різних галузях господарства», - запевнив Мельник.
Слід зазначити, що сьогодні понад 70% відходів, що вивозяться на полігони для поховання, можна використовувати як вторинну сировину.
Нагадаємо, що зараз у місті впроваджується двоконтейнерна технологічна схема роздільного збору побутових відходів. Вона передбачає розподіл усіх відходів на стадії їх утворення на дві групи. Зокрема, мова йде про органічні (вологі) відходи, які здатні до біологічного розпаду (харчові відходи, гілки дерев тощо) і всі решта відходи (картон, папір, текстиль, поліетилен, пластмаса, шкіра, гума тощо д.), які можуть бути використані, як вторинна сировина та ресурсозберігаючий компонент.
Зауважимо, що сьогодні контейнерний парк не може забезпечити повноцінне впровадження роздільного збору побутових відходів, навіть незважаючи на те, що останнім часом кількість таких контейнерів у житловій забудові збільшилася вдвічі (з 1,6 тис. до 3,2 тис. одиниць). За підрахунками комунальних служб, потреба столиці у контейнерах для роздільного збору становить не менше 10 тис. одиниць.
Нові контейнери для роздільного збору побутових відходів встановлювати на контейнерних майданчиках не тільки в місцях загального користування, а й біля житлових будинків киян. Таким чином, київська влада планує залучити якомога більшу кількість населення до сортування відходів у домашніх умовах.
Частину контейнерів буде передано до навчальних закладів міста. Про свою готовність приєднатися до такої важливої справи, як сортування відходів, вже заявили майже 70% опитаних шкіл та навчально-виховних установ.
Як повідомляв ForUm, заступник начальника Головного управління комунального господарства КМДА Володимир Казачук заявляв, що до кінця року в Києві з'явиться близько 8 тисяч контейнерів для роздільного збору сміття.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом