Щорічно обсяги експорту вітчизняної сільгосппродукції в країни Європейського Союзу збільшуються. Про це під час виступу на Другому Міжнародному Чорноморському економічному форумі заявив міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк, повідомили ForUm'у в прес-службі Міністерства аграрної політики і продовольства.

«Український аграрний сектор має великі експортні можливості. Це чи не єдина галузь економіки, яка має позитивне сальдо зовнішньої торгівлі. Тому ми повинні працювати над розвитком іміджу України як надійного гравця на зовнішніх ринках», - зазначив міністр.

Присяжнюк повідомив, що в останні 20 років саме поняття «традиційні ринки» істотно трансформувалося і втратило своє значення. Адже дуже швидко відбувається глобалізація, змінюється світова економічна кон'юнктура, відбуваються зміни на ринках - як на зовнішньому, так і всередині країн.

«Сьогодні «традиційними» для України вважаються ринки Російської Федерації та країн СНД. Однак в останні роки українська сільгосппродукція дедалі частіше з'являється на європейських ринках. Запевняю, що українська сільськогосподарська продукція на ринках ЄС є достатньо конкурентоспроможною», - підкреслив міністр.

Разом з тим, повідомив голова Мінагрополітики, сьогодні Україна проводить активну роботу щодо освоєння аграрних ринків країн, населення яких за останнє десятиліття активно зростає. Це азіатські країни (В'єтнам, Бангладеш, Китай), також Пакистан, Індія та країни екваторіальної Африки.

«Якщо говорити про країни Чорноморського басейну, зауважу, що найбільшим торговим партнером України є Росія. Цього року її частка склала більше 15 відсотків від загального товарообігу. Туреччина є другою країною за обсягом товарообігу сільськогосподарської продукції. Її частка склала 7,3 відсотка. Частка Грузії - 2,3 відсотка, Румунії - 0,5 відсотка, Болгарії - 0,2 відсотка», - додав Присяжнюк.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

613