Державне агентство з управління зоною відчуження прогнозує, що після введення в експлуатацію централізованого сховища радіоактивних відходів (РАВ) в Чорнобильській зоні відчуження всі джерела іонізуючого випромінювання (ДІВ), що знаходяться в Україні, вдасться зібрати там протягом 10-12 років.

Про це ForUm'у повідомили в прес-службі Міністерства надзвичайних ситуацій.

«Сховище дозволить протягом близько 10-12 років зібрати всі джерела іонізуючого випромінювання в одному місці і таким чином зробити безпечним наше навколишнє середовище», - зазначив голова Державного агентства з управління зоною відчуження Володимир Холоша.

Сховище розраховане на прийом до 21 тисячі джерел іонізуючого випромінювання за рік. Усього в ньому можна зберігати до 400 тисяч джерел іонізуючого випромінювання. При цьому проект будівництва допускає у разі необхідності збільшення можливостей сховища.

Холоша уточнив, що джерела іонізуючого випромінювання - це невеликі за розміром капсули, в яких знаходиться високоактивна речовина, наприклад кобальт, цезій або стронцій.

«Вони використовуються, наприклад, при діагностуванні за допомогою рентгена, для лікування ракових захворювань. Вони дуже маленькі - від 1 до 15 см», - додав присутній на відкритті сховища Надзвичайний і Повноважний Посол Великобританії в Україні Лі Тернер.

Сховище створюється на основі комплексу виробництв «Вектор», що об'єднує підготовку до зберігання і зберігання кондиціонованих джерел іонізуючого випромінювання в спеціальних контейнерах протягом 50 років.

Введення об'єкту в експлуатацію заплановано на середину 2013 року.

Як повідомляв ForUm, у Чорнобильській зоні відчуження почалося будівництво централізованого сховища відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання.

Будівництво сховища радіоактивних відходів в Україні оплатять ЄС і Великобританія.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

842