У двох одеситів, які перебувають у полоні лівійських повстанців з середини серпня, почалися серйозні проблеми зі здоров'ям. Про це пише «Сегодня» з посиланням на родичку Максима і Олександра Шадрових - Дарину.
«Вчора тато і брат додзвонилися додому. Вони поскаржилися, що у Максима сталося три припадки епілепсії, один із них дуже тяжкий. Тато потерпає від підвищеного тиску. А у лівійців немає необхідних ліків, щоб їм допомогти», - скаржиться вона.
«Їм взагалі не надають медичної допомоги! Іноді їх відвідують консули Росії та України, які приносять їм вітаміни та аспірин. Коли їх відпустять додому із полону, вони не знають. Кажуть, мовляв, єдине, що змінилося у їхньому становищі, - їх перестали допитувати лівійці», - говорить Дар'я Шадрова.
У свою чергу, дружина іншого лівійського заручника, одесита Дмитра Писаренка - Наталя, розповіла виданню, що у її чоловіка та інших бранців лівійці відібрали одяг.
«Годують їх нормально, не знущаються. Але відібрали мобільні телефони (дають зателефонувати лише зрідка) та одяг. І вони залишилися тільки у тому, що було на них одягнуто, коли їх взяли у полон. Коли вони повернуться, ніхто не знає», - говорить вона.
Прес-секретар МЗС Олександр Дікусаров запевнив, що зв'язок з українськими в'язнями у Лівії є.
«Вони телефонують рідним. Також їх відвідував лікар. В іншому ситуація не змінилася. Їх відпустять після того, як лівійська сторона завершить розслідування», - зазначив він.
Нагадаємо, 19 вересня Президент України доручив прем'єр-міністру України Миколі Азарову та голові Служби зовнішньої розвідки Григорію Ільяшову вжити необхідних заходів для захисту прав та інтересів громадян України, затриманих у Лівії.
Як повідомляв ForUm, на початку вересня збройні формування Перехідної національної ради Лівії затримали більше 20 громадян України за підозрою у воєнному пособництві колишньому лідерові Джамахирії Муаммару Каддафі.
Затримані звинувачуються у тому, що як снайпери брали участь у бойових діях на боці військ Каддафі. Українців утримують в одному із навчальних центрів на території Тріполі. Всі вони відкидають звинувачення і стверджують, що працювали кухарями та нафтовиками.
5 вересня директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин заявив, що були затримані 23 українці, одного вже відпустили. За його словами, громадяни України проходять процедуру перевірки на причетність до співпраці з режимом Каддафі. Він уточнив, що ці люди є цивільними особами, зокрема, вони працювали за контрактом інженерами в одній із нафтовидобувних компаній. За словами Волошина, серед затриманих є одна жінка.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом