Капітальна забудова на інженерних мережах «Київводоканалу» може призвести до непередбачуваних катастрофічних наслідків.

Про це ForUm'у повідомили у прес-службі ВАТ АК «Київводоканал».

«Київводоканал» постійно стежить за дотриманням технічних умов при проведенні будівельних робіт поряд з мережами Товариства, попередньо розглядає проект будівництва і виписує приписи у разі порушення встановлених норм.

Однак трапляються ситуації, коли компанія-забудовник без вагомих аргументів просто ігнорує звернення «Київводоканалу», продовжуючи зведення свого об'єкта.

«Так, наприклад, за адресою вул. Харківське шосе, 19, триває розпочате незаконне будівництво автомобільного паркінгу, який входить до складу Житлово-офісного комплексу «МЕГА-СІТІ» (забудовник - ТОВ «Укрінвестбуд»). Проект вказаного комплексу не пройшов узгодження з ВАТ АК «Київводоканал», - говориться у повідомленні.

Товариство зазначає, що встановлені у ході будівництва паркінгу залізобетонні конструкції розміщенні безпосередньо на камері Головного Дарницького каналізаційного колектора діаметром 2 м 450 см, доступ до якої незабаром буде повністю перекритий конструктивними елементами паркінгу.

Зазначена камера є важливим вузловим елементом системи каналізації лівобережної частини міста, оскільки конструктивно призначена для здійснення необхідних переключень у разі виникнення виробничих потреб (ліквідація аварійних ситуацій і т.д.).

«Подібне самовільне будівництво, яке проводиться безпосередньо на спорудах міських інженерних мереж, неприпустиме і є грубим порушенням чинних норм ДБН 360-92 «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», - підкреслюється у заяві.

«Звертаємо увагу, що такі дії можуть призвести до виникнення техногенних аварій із значними негативними наслідками. Адже через цю ділянку каналізаційної мережі проходить близько 80% стічних вод Лівобережної частини Києва. Зведення автопаркінгу безпосередньо на каналізаційній камері взагалі робить неможливим доступ до неї і під'їзд спецавтотранспорту Товариства для проведення технологічних або аварійно-відновлювальних робіт, перекриття каналізаційних потоків і т.д.», - наголошується у повідомленні.

Представники Департаменту експлуатації каналізаційного господарства надавали припис на призупинення робіт та демонтаж встановлених конструкцій паркінгу, проте керівництво ТОВ «Укрінвестбуд» від його отримання відмовилося.

Активне будівництво вже призвело до зміщення ґрунту і провалу асфальтобетонного покриття пішохідної доріжки поруч з трамвайними коліями, утворення тріщин асфальтобетонного покриття на відстані 0,3 м від трамвайної лінії. Крім того, дозвіл на будівництво житлово-офісного комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями на зазначеній земельній ділянці скасовано інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві у зв'язку з систематичним порушенням законодавства України у сфері будівництва та архітектури.

З метою не допущення подібних випадків у майбутньому, наслідки яких можуть бути набагато масштабнішими, адже аварійні бригади не зможуть підійти до каналізаційної камери, ДАТ АК «Київводоканал» звернулося до органів прокуратури з проханням провести перевірку зазначених фактів, а також швидше вжити заходів прокурорського реагування для припинення будівельних робіт та звільнення охоронної зони головного Дарницького каналізаційного колектора.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

580