За останні два роки українці стали менше всиновлювати дітей. У цьому винні місцеві органи влади. Про це на прес-конференції заявив уповноважений Президента з прав дітей Юрій Павленко, передає кореспондент ForUm'у.
За його словами, за останні роки скоротилася кількість дітей, яких всиновлюють, виховують у прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу. «Якщо у 2010 р. прийомних батьків знайшла 2381 дитина, то у 2011 р. усиновлять не більше 1200 дітей. Якщо у 2009 р. українці всиновили 2351 дитину, то у цьому році - близько двох тисяч буде всиновлено. Чому це сталося? Ніяких об'єктивних причин для цього немає».
Павленко зазначив, що у першу чергу у цьому винна бездіяльність органів влади, які у якийсь момент забули, що такий пріоритет існує, що є закон, який потрібно виконувати. Тому три тисячі дітей, які стали сиротами у цьому році та позбавлені батьківського піклування, були відправлені в інтернати.
«Ми провели аналіз, який показав, що не було вжито всіх заходів на рівні місцевих органів влади, щоб кожна дитина отримала сім'ю. Особливо дивує, коли в інтернати відправляють дітей віком від 3 до 5 років, бо з іншого боку стоїть черга у 1651 сім'ю, які подали заявку на усиновлення», - заявив Павленко.
Він також констатував, що існує проблема у тому, що більшість потенційних батьків, які хочуть всиновлювати маленьких і здорових дітей. Притому, що у національній базі усиновлення з 28 тис. дітей - 26 тис. старше 6 років. «На жаль, за цей рік лише 19 сімей усиновили дітей старше 10 років», - підкреслив уповноважений Президента з прав дітей.
Проблему всиновлення старших дітей Павленко бачить у тому, що часто перешкоджає усиновленню стереотип у суспільстві, що цих дітей не можна буде виховати, що у них погані гени і вони мають різні психічні захворювання. Він закликав відмовитися від таких стереотипів. «На жаль, не вдалося ще до кінця зламати систему приписування дітям неправдивих діагнозів. Це робиться з одного боку від перестраховки, а з іншого - з якихось причин, про які не хочеться сьогодні говорити - про це скаже генпрокуратура, дітям часто ставлять неправдиві діагнози. Особливо що стосується психічних захворювань. Такі діагнози має практично кожна дитина-сирота в інтернаті», - стверджує він.
Павленко пояснив, що ці діагнози насправді не мають під собою підстав, оскільки діти в інтернатах поводяться неврівноважено не тому, що вони хворі, а тому, що вони потрапляють у відповідну інтернатну сферу. «Як тільки така дитина потрапляє у сім'ю, її реабілітація відбувається дуже швидко. І це не захворювання, а просто занедбаність дитини. Тому що навіть найкращий інтернат і найкращі директор та вихователі ніколи не замінять дитині батьків», - пояснив Павленко.
За його словами, сьогодні Президент України Віктор Янукович підписав Закон №3738 - VI «Про внесення змін до Сімейного кодексу України» (щодо всиновлення)».
Як повідомляв ForUm, 9 вересня Верховна Рада Україна прийняла Закон «Про внесення змін до Сімейного кодексу України» (щодо всиновлення)».
Законом передбачається вилучити норму із чинного нині Сімейного кодексу, яка визначає, що «різниця у віці між усиновлювачем та дитиною не може бути більше 45 років».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом