У Кіровоградській області – один із найвищих показників сирітства в Україні. Про це під час перебування у Кіровограді повідомив уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко.

«За кількістю дітей-сиріт Кіровоградська область - друга в Україні, так склалося історично. Останнім часом збільшилась кількість дітей, влаштованих до інтернатів: із 442 осиротілих з початку 2011 року дітей 149 направлені до інтернатних закладів, і лише 14 (3,5%) - отримали сімейне виховання», - зазначив він, повідомляє «УНІАН».

Ще однією відмінною рисою Кіровоградської області він назвав високий рівень сирітства дітей віком до трьох років, чого в інших областях майже не спостерігається. «Навпаки, у державі близько 1,5 тис. потенційних батьків стоять у черзі на усиновлення малюка до 3-х років», - сказав Павленко.

На його думку, причина такої ситуації полягає у частій зміні районних керівників виконавчої влади та у недостатньому розумінні своїх обов'язків відповідальними органами та відділами на місцях.

Павленко повідомив, що відтепер обласна влада починає у Кіровоградській області інтернатну реформу. «Для себе я бачу, що у таких закладах повинні залишитися діти тільки з особливими потребами, не більше 5% тих, хто перебуває в інтернатах зараз», - зазначив Уповноважений Президента з прав дитини.

Він також пообіцяв посприяти законодавчому затвердженню пілотного проекту будинку сімейного виховання «Наш дім», який функціонує у Кіровограді. Перший сімейно орієнтований дитячий будинок ще 3 роки тому обладнали у приміщенні колишнього дитячого садка. Інший, побудований з нуля за сучасними технологіями, працює близько року. У цих закладах до досягнення повноліття невеликими колективами живуть сироти, вони мають всебічну підтримку соціальних працівників, але у той же час вчаться цінувати сімейні зв'язки, піклуватися не тільки про себе, а й про тих, хто живе поруч.

Павленко також висловив сподівання, що до кінця року у Кіровограді запрацює Центр матері та дитини, будівництво якого почалося ще у 2007 році.

За інформацією начальника служби у справах дітей Кіровоградської ОДА Віри Сухопарової, в області налічується 3529 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (2% загальної кількості), ще 2858 вважаються такими, хто потрапив у складні життєві обставини.

У сім'ях опікунів виховується 2055 дітей, у прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу - 514 дітей, в інтернатних закладах області - 822 дитини. Усього сімейними формами виховання в області охоплено 72% дітей від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Станом на 26 вересня нинішнього року 25 сімей перебувають на обліку бажаючих усиновити дитину.

У 2011 році у Кіровоградській області було усиновлено 82 сироти та дитини, позбавлених батьківського піклування, із яких 47 були усиновлені громадянами України, 35 - іноземцями.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

618