«Китайська народна республіка має достатньо ресурсів для кредитування подібного роду угод. Вихід на ринок України - безперечний пріоритет для Китаю. А курс на технічне переоснащення залізничної галузі й кардинальне оновлення застарілого парку локомотивів, який проводить нинішнє керівництво «Укрзалізниці», гарантує тривале і взаємовигідне співробітництво», - заявили представники китайських виробників.
У свою чергу, генеральний директор «Укрзалізниці» Володимир Козак підкреслив: «Ми зараз серйозно обговорюємо можливості співпраці з потужними світовими виробниками транспортного машинобудування. З великою зацікавленістю отримаємо і проаналізуємо пропозиції китайських виробників».
Варто зазначити, що китайські виробники транспортного машинобудування мають досвід роботи з країнами СНД, зокрема, з Росією, Казахстаном, Білоруссю, Узбекистаном. Казахстан став першою країною, яка успішно випробувала китайську техніку в рамках договору з Чжучжоуським електровозобудівним заводом. Нова техніка зможе замінити електровози ВЛ-80, вироблені ще в СРСР. Білорусь співпрацює з Датунським електровозобудівним заводом.
Конструктивна швидкість китайських моделей - до 200 км/год. Китай комплектує свої машини двигунами відомих європейських виробників, серед яких Alstom, Siemens та інші.
Залізничні адміністрації країн СНД, у тому числі й Україна, неодноразово заявляли про свою готовність купувати в Китаю вантажні вагони, мотивуючи це тим, що співвідношення ціна-якість у китайського виробника набагато привабливіша, ніж у вітчизняного.
«З точки зору захисту китайських економічних інтересів - усе правильно і продумано, - коментує відносини з китайськими виробниками економічний експерт Борис Кушнірук. - Якщо ви надаєте кредит, причому пільговий, чітко прив'язаний до покупки певного товару, то й ваші виробники зайняті роботою, і податки ви отримуєте в свій бюджет, і додана вартість залишається у ваших руках, бо не носками торгуєте, а високотехнологічною продукцією. А ще більший бонус отримуєте в кінці, коли вам повернуть кредит з відсотками. Чимало країн за таким принципом підтримують свій експортний потенціал і стимулюють попит на свою продукцію».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом