Сьогодні о 08:30 у ресторані «Бельведер», що на площі Слави, вперше в історії України відбувся так званий «молитовний сніданок». У ньому взяли участь українські та європейські політики, члени ради церков, громадські діячі та експерти. Під час трапези вони обговорили проблеми захисту дітей і сімейні цінності.

«Три роки тому 21 вересня у Верховній Раді вперше була створена молитовна група, до якої увійшло 15 нардепів, - розповідає народний депутат, координатор групи Павло Ангурян. - З тих пір щочетверга у цей час ми збираємося на сніданок з молитвою, під час якого обговорюємо християнські цінності та питання лобіювання законів, які сприяють утвердженню духовної моральності. Мета зборів – діалог».

Після спільної молитви «Отче наш» учасники зборів приступили до сніданку. Серед іменитих гостей були помічені члени колегії партії Християнсько-Демократичний союз Давид Жванія та Оксана Білозір, депутати ВРУ Тарас Чорновіл і Юрій Павленко, заступник глави КМДА Олександр Мазурчак та інші.

 
Учасники сніданку зібралися за великими столами з білими скатертинами і сервірованими вишуканими та витонченими стравами. В основному це були салати. Для прикладу, порція олів'є у «Бельведері» обійдеться у 138 грн, за салат з м'ясом краба у плоді авокадо попросять 418 грн за порцію, салат із мармурового м'яса – 358 грн. Проте гостей, природно, пригощали бесплатно.

 
Із вікна ресторану відкривається шикарна панорама на лівий берег Дніпра. Ведуча заходу Оксана Білозір зазначила, що земля, на якій стоїть ресторан, завжди була носієм високої моралі, яка останнім часом значно знизилася. І завдання християнського форуму – її відродити.
 

«Рух молитовних сніданків існує у світі більше 50 років, у Європі приблизно 15, - каже президент європейського християнського політичного руху Петер Возу. - В Україні ж відбувається вперше. Я знаю, що історії християнства у цій країні вже більше тисячі років. Завдання нашого молитовного сніданку – наблизити нас до християнських витоків. Це допоможе Україні як нації і розвитку країни».
 

За словами Петера Возу, такі заходи спрямовані на побудову політичного діалогу між політичними партіями і опонентами, пошук компромісів. В Україні, на його думку, сьогодні цього немає. На запитання, чи не бентежить його той факт, що молитовний сніданок проходить в одному із найдорожчих ресторанів Києва, де середнє замовлення дорівнює ледь не мінімальній зарплаті, він відповів, що такі заходи повинні проходити тільки на високому рівні, щоб не вдарити обличчям у бруд перед європейськими гостями.
 

Після закінчення молитовного сніданку депутати попрямували на парламентське засідання, де будуть продовжувати обговорення проблем захисту дітей, але вже на законодавчому рівні.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

946