![Колесніков: За три роки маршруток у Києві не буде](https://for-ua.com/static/images/previews/48/480797-2.jpg)
Перший віце-прем'єр-міністр України Борис Колесніков заявив про те, що маршрутки скоро зникнуть з київських вулиць - їх замінять великі автобуси. Про це, а також про інші зміни в транспортній сфері, він розповів під час прес-конференції, повідомляє кореспондент ForUm `у.
Під час виступу Колеснікова, один з журналістів поцікавився у нього, як боротися з тим, що протягом багатьох років у вагонах метро ведеться торгівля і проходять концерти вуличних музикантів. Перший віце-прем'єр-міністр порадив журналісту відразу викликати міліцію, якщо йому не подобаються музиканти в метро. За його словами, якщо музиканти в метро турбують пасажирів, потрібно відразу звертатися до відповідних органів. «А якщо міліція на це не реагує... значить вона в долі», - зробив висновок перший віце-прем'єр-міністр».
Крім того, на прес-конференції піднімалися питання про забезпечення Києва великими автобусами для внутрішньоміських перевезень у рамках підготовки до Євро-2012. Колесніков уточнив, що з нового року «Київпастранс» закупить 350 українських автобусів і тролейбусів великої місткості, для того, щоб через 3-4 роки вони змогли замінити маршрутки, які курсують зараз. Він також не радив бізнесменам, які працюють у транспортній сфері, вкладати гроші в розвиток маршруток, оскільки за 3-4 роки їх повністю замінять великими автобусами.
«Через 3-4 роки маршруток у Києві не буде. А ті, які випускає мій друг Петро Порошенко, - більше і не їздять», - уточнив перший віце-прем'єр-міністр.
Говорячи про тенденції на ринку перевезень в Україні, Колесніков зазначив, що вкрай низькими залишаються перевезення морським і річковим транспортом. Зокрема, річковим транспортом у 2011 р. перевозиться всього 5 млн. тонн вантажів, у той час, як у 1990 році - було 50 млн. Колесніков заявив, що уряд працюватиме над збільшенням річкових перевезень. Насамперед, для того, щоб перевезення сипучих вантажів здійснював водний транспорт, а не «Укрзалізниця», бо для неї це збитково.
Так само Колесніков зазначив, що найвища зарплата в авіаційній галузі - понад 9 тис. грн., а найнижча - на автотранспорті - близько 2700 грн.».
Коментуючи перспективи здешевлення авіаквитків в Україні, Колесніков заявив, що для ефективного «лоу-коста» повинні бути 3 умови: дешеве пальне, аеропорти і нові літаки. Він розповів, що в Україні проблему аеропортів і пального можна вирішити. «Уже проходить сертифікація євростандарту авіапалива. Проте є проблеми з новими літаками», - сказав Колесніков.
Він пояснив, що для «лоу-коста» підходять середньомагістральні літаки, наприклад, виробники «Airbus» або «Boeing». Українські літаки, хоча й дешевші від американських і європейських, але вони ближньомагістральні. І в силу меншої місткості не можуть окупатися на «лоу-кост» перевезеннях.
Крім того, Борис Колесніков розповів, що «з першого жовтня Міністерство інфраструктури запустить сайт, куди будь-який авіапасажир зможе поскаржитися на затримку вильоту або прильоту рейсу. «З набуттям чинності повітряного кодексу, перевізники, що затримують рейси без поважних причин, нестимуть серйозну фін. відповідальність», - резюмував Колесніков.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом