Вуглевидобувні підприємства України повинні бути впевнені у тому, що після приватизації теплової генерації для них не закриється ринок збуту вугілля на вітчизняні ТЕС. Про це заявив голова правління Асоціації вугільних підприємств Костянтин Автономов, передає кореспондент ForUm’ у.

«Сьогодні, наприклад, собівартість видобутку енергетичного вугілля у Росії у рази нижча, ніж в Україні. Це пояснюється тим, що у Росії в основному кар'єрний видобуток енергетичного вугілля, у той час як в Україні середня глибина розробок на шахтах становить 600-700 метрів», - зазначає він.

Висока собівартість видобутку вугілля в Україні, яка часто перевищує ціну імпортного ресурсу, може призвести до того, що після приватизації теплової генерації нові власники українських ТЕС можуть переорієнтуватися на російське вугілля, залишаючи, таким чином, шахтарів України без роботи.

«Виходом зі сформованої ситуації може стати гарантія з боку уряду, що після приватизації ТЕС вони збережуть гарантовані закупівлі українського вугілля», - говорить Автономов. В іншому разі імпорт вугілля газової групи, який протягом останніх кількох років вже досяг 2,5-3 млн т на рік, буде тільки зростати.

Згідно з розпорядженням Кабінету міністрів №310 від 11 квітня, у 2011 році повинні бути продані дві теплові генерації і дев'ять обленерго. Їхній продаж запланований на III-IV квартали. Зокрема, у серпні будуть оголошені конкурси з продажу 50% акцій «Закарпаттяобленерго», 46% акцій «Черкасиобленерго», 45% акцій «Західенерго» і 25% акцій «Київенерго»; у вересні - 50% акцій «Вінницяобленерго», 45% акцій «Чернівціобленерго», 40% акцій «Донецькобленерго» і 25% акцій «Дніпроенерго», у жовтні - 50% акцій «Дніпрообленерго», 45% акцій «Крименерго» і 26% акцій «Тернопільобленерго».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

483