Зміна клімату, про яку заговорили навіть на державному рівні (нагадаємо, зараз готується план адаптації країни до нових умов), внесла корективи і в життя киян. Від вологості псуються меблі і побутова техніка, а кияни стали більше страждати серцево-судинними захворюваннями і алергією, пише «Сьогодні».
«Наш підвал після зливи затопило, а я живу на першому поверсі. У квартирі жахлива вологість, розклеюються у прямому розумінні меблі», - поскаржився житель Сирцю Микола Матвійович. У майстернях по ремонту меблів підтверджують: «Так, до нас часто стали звертаються люди з подібними проблемами. Меблі тріскаються, коли на вулиці і в квартирі жарко, та ще й волого. Часто це відбувається з дешевими меблями, зробленими не з дерева. Отже, краще купувати подорожчі, але якісні», - говорить майстер Валерій Криничний.
Під час гроз у киян часто горить побутова техніка. «Набагато частіше викликають майстрів лагодити стіралки, холодильники, мікроволновки. Гукають, в основному, в старі будинки, де погана проводка і грози провокують коротке замикання. Порада проста: вимикати з розетки електроприлади, коли йдете з дому і під час грози», - пояснює фахівець сервісного центру «Техефект» Вадим Жабокрицький. Страждають від аномальної погоди навіть кондиціонери.
«Через стрибки напруги ламаються плати. А через високу температуру може відбутися поломка в кондиціонерах, які працюють не перший рік, - пускові конденсатори втрачають ємкість і не можуть запустити компресор. Усі кондиціонери розраховані на роботу при температурі максимум до +50 °С, але у нас температура часто піднімається і вище, якщо він висить на сонячній стороні, на розпаленій стіні будинку. Тоді кондиціонер може перестати взагалі охолоджувати повітря. Прагніть вішати його на тіньовій стороні і проводити профілактику», - розповів інженер із сервісного обслуговування і ремонту фірми Сoolair Вячеслав Смілянець.
Але найбільше страждають люди. Лікар-терапевт Михайло Вербіян говорить, що в місті стало більше хворих саме через нестабільну погоду. «Маленькі діти почали страждати метеозалежністю, вони плачуть, а батьки не розуміють, в чому справа». І це вже не кажучи про сердечників і гіпертоніків, у яких якраз в таку погоду починається загострення.
З'явилася, кажуть лікарі, і ще одна специфічна проблема - алергія. Через жару почала рости амброзія - екзотична смітна рослина, а також полин і кропива, які викликають у багатьох алергію. Як розповіли нам у поліклініці Оболонського району, кількість скарг на нескінченний нежить і слізну зросли приблизно вдвічі.
«Порада одна - уникати місць, де ростуть алергічні рослини, і приймати препарати, які знижують чутливість», - говорить терапевт Олег Войтенко.
Потепління впливає і на стан столичних водоймищ. «Тривала жара і грози з дощем позначаються на якості води. Після дощів до Дніпра, струмків або озер може потрапляти бруд. А від жари у воді множаться різні бактерії. Тому СЕС так часто і бере проби, щоб перевіряти якість води. Але природі властиве самовідновлення», - говорить директор КП «Плесо» Павло Походій. Нагадаємо, через невідповідність води нормам вже закрито 7 пляжів.
Синоптики не радують прогнозами - погода не обіцяє бути стабільною. За словами начальника Укргідрометценру Миколи Кульбіди, прохолода відступить до кінця тижня і знову зміниться жарою. А за прогнозами народних синоптиків, у середині серпня температура знову різко опуститься. Така нестабільність в погоді - перша ознака зміни клімату, говорять синоптики.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом