Для будівництва метро на Троєщину необхідно 400 млн. грн.

Про це начальник комунального підприємства «Київський метрополітен» Володимир Федоренко повідомив в інтерв'ю газеті «Хрещатик».

За його словами, підприємство подало пропозиції до програми соціального розвитку міста з проханням виділити приблизно 400 млн. грн. для будівництва метро на Троєщину.

Федоренко зазначив, що починати будівництво необхідно з Правого берега, де є станції глибокого залягання і два вузла між станціями «Лук'янівська» та «Тараса Шевченка». «Ці дві лінії і буде перетинати нова лінія. Це досить великий обсяг роботи, складні геологічні умови, і потрібно потужно розгортати виробничу базу, проводити роботу з відселення підприємств, а це більше 10 об'єктів у зоні будівництва», - сказав він.

За словами Федоренка, у наступному році планується розпочати будівництво метро у напрямку Троєщини. «Як ви знаєте, Подільсько-Вигурівська лінія складається з двох: Лівобережної та Подільсько-Воскресенської. У подальшій перспективі, після 2025 року, вони повністю будуть сформовані. У першу чергу потрібно побудувати Подільсько-Вигурівську лінію, щоб якомога швидше вийти на житловий масив Троєщина», - сказав начальник КП «Київський метрополітен», повідомляє «УНІАН».

Він зазначив, що на лівобережній частині є два варіанти проходження лінії метрополітену: по вулицях Бальзака і Маяковського. «У планах - по 2-3 роки на кожну станцію, тому що глибина 60-70 метрів вимагає тривалої проходки. У майбутньому році головні зусилля будуть зосереджені на Правому березі, тому що там найтриваліше будівництво», - додав він.

Федоренко також повідомив, що Стратегією розвитку Києва передбачено продовжити лінію метро від станції «Сирецька» до масиву Виноградар. За його словами, «ще потрібно побудувати 3 станції». «До слова, там теж планується будівництво оборотного депо, яке буде допомагати електродепо «Харківське». Всі подальші проекти будуть залежати від будівництва на Троєщину», - додав начальник метрополітену.

За його словами, оскільки на будівництво нових станцій потрібно чимало коштів, то потрібно «шукати інвесторів, створювати їм цікаві умови». Він зазначив, що КМДА разом з підприємством «Київський метрополітен» активно займається цим питанням, були проведені переговори з японською компанією, є підтримка цього проекту урядом Японії.

Крім того, Федоренко повідомив про план будівництва ще однієї станції за «Академмістечком» у бік Новобіличів. «Там зарезервований майданчик для розміщення електродепо. Це станція «Новобіличі», на якій буде перехід на приміську електричку. Дуже зручно, це ще більше розвантажить станцію «Святошин». Я вважаю, що це реально зробити до 2020 року», - додав він.

Також начальник КП «Київський метрополітен» повідомив, що до 2025 року планується закупити майже 400 нових вагонів, а списати приблизно 140 вагонів.

У той же час старі вагони будуть модернізовані. «Також залучаємо японські технології, щоб змінити систему приводу, зробити її більш економічною. Плануємо, що вже наступного року з'являться такі вагони», - повідомив Федоренко.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

479