Міністр освіти і науки, молоді і спорту Дмитро Табачник повідомив, що зі всієї кількості абітурієнтів, які зареєструвалися на ЗНО ц.р., не з'явилися на тестування 11% . Через це втрати Державного бюджету склали 865 тис. грн.
Про це повідомляє «УНІАН» з посиланням на Міністерство освіти і науки, молоді і спорту.
«Потрібно відмітити збільшення кількості абітурієнтів, які реєструються на ЗНО, але не з’являються. Через нез'явлення 11% абітурієнтів втрати державних коштів склали 865 тис. гривень. Що майже у 12 разів менше, ніж заявляли окремі громадські організації», - підкреслив Табачник під час наради в міністерстві.
Учасники наради відмітили зменшення кількості порушень порядку абітурієнтами під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Також повідомлялося, що цього року спостерігалося зменшення кількості апеляцій на результати ЗНО (0,35% від загальної кількості тестувань у 2011 році, в порівнянні з 0,55% у 2010 році). У міністерстві це пояснюють удосконаленням процедури визначення результатів.
Також Табачник відмітив особливості організації ЗНО цього року. «У тестах з історії України, біології, географії вперше були використані завдання, які передбачають коротку відповідь множинного вибору. Для того, щоб ознайомити майбутніх абітурієнтів з цією формою завдань, розмістили на сайті Центру відповідну інформацію. Такі ж завдання були запропоновані абітурієнтам і під час пробного тестування. Час на виконання тесту з історії України і географії збільшено до 150 хвилин», - зокрема прокоментував він.
Відмітив міністр також і те, що в тестах з іноземних мов було зменшено кількість завдань з 51 до 46. Табачник позитивно оцінив й іншу новину нинішнього проведення ЗНО - надання абітурієнтам можливості самостійно формувати заяви - реєстраційні картки за допомогою спеціальної комп'ютерної програми, яка поширювалася через мережу Інтернет.
«Рішення виявилося абсолютно правильним. У його користь свідчать: зменшення кількості пунктів реєстрації (економія бюджетних коштів), зменшення кількості помилок під час реєстрації (усунений посередник - реєстратор), можливість оформити заяву в будь-який слушний для абітурієнта час», - зазначив він.
У той же час міністр звернув увагу присутніх на необхідність прискорити перехід до формування тестів виключно на основі сертифікованих завдань з Банку тестових завдань. Це пов'язано з незадоволеністю певної частини абітурієнтів складністю тестів, запропонованих під час першої і другої сесій з української мови і літератури.
Як повідомляв ForUm, 6 липня директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева спростувала інформацію Цивільної мережі «Опора» про те, що збитки держбюджету від нез'явлення складають близько 10 млн. грн.
«Дійсно, є якісь витрати з бюджету від того, що не з'явилися учасники тестування. Але вони не такі великі, не та цифра, яка з'явилася в ЗМІ. Я бачила цю цифру - близько 10 млн. Це не так, тому що нашими співробітниками підраховані втрати від нез'явлення людей на ЗНО, і цього року вони складають 865 тис. 960 грн. Це 106 тис. 105 чоловік, які не з'явилися», - повідомила вона.За попередніми даними Зайцевої, по країні цифра нез'явлення склала 18%.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом