Офіційні китайські ЗМІ 15 липня визнали наявність гігантської нафтової плями в океані неподалік від північно-східного узбережжя країни.
Розмір плями, сама наявність якої до останнього часу замовчувалася, сягає 4250 квадратних кілометрів, що приблизно дорівнює території шести Сінгапурам.
Крім цих площ, щільно закритих нафтовою плівкою, ще 3400 квадратних кілометрів забруднені частково.
Державне океанологічне управління Китаю вже оголосило, що має намір домагатися компенсації завданої природі шкоди, проте точну суму чиновники назвуть лише після остаточної ліквідації витоку.
Звідки саме тече нафта, поки теж достовірно невідомо. У цьому районі працює кілька нафтовидобувних платформ, які управляються американською нафтовою компанією ConocoPhillips і китайською CNOOC держкомпанією.
Представники китайської компанії вже заявили, що «витік перебуває під контролем». Згідно з даними ConocoPhillips, «витік зупинено».
При цьому в океанологічному управлінні підозрюють нафтовиків у зайвому оптимізмі, оскільки пляма продовжує розростатися. У зв'язку з цим компаніям уже наказали припинити видобуток нафти на одній із дільниць. За розпорядженням влади, тимчасово припинена робота двох нафтових платформ.
У Китаї ця історія викликала велике обурення серед місцевих «зелених» і просто небайдужих громадян. За останньою інформацією, діями (або бездіяльністю) компаній стали голосно обурюватися і державні ЗМІ.
За матеріалами «Лента.ру», «AFP»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом