У четвер, 7 липня, у залі Одеського оперного театру під патронатом МФ «Єдиний світ» (голова правління Едуард Прутнік) відбувся концерт Національного одеського філармонічного оркестру під керівництвом диригента, маестро Хобарта Ерла «Вечір у Каракасі».

Для шанувальників класичної музики у цей вечір звучали «Ніч у Мадриді» та «Арагонське полювання» Глінки, «Іспанське капричіо» Римського-Корсакова, а також музика венесуельських композиторів Альдемаро Ромеpо, Едуардо Мартурета, Антоніо Естевеса та інших латиноамериканських композиторів, таких як Артуро Маркес і Альберто Xінастера.

 

Добре відомий факт, що Хобарт Ерл, художній керівник і головний диригент Національного одеського філармонічного оркестру, народився у Каракасі (Венесуела) і провів там перші 12 років свого життя. Нещодавно зоряний венесуельський контрабасист із Берлінського філармонічного оркестру Едіксон Руїс виступив в Одесі як запрошений соліст і зіграв два сольних концерти для контрабаса з оркестром разом з Хобартом Ерлом і НОФО.

У 2003 році у віці 17 років Едіксон Руїс став не тільки першим латиноамериканським музикантом у складі Берлінського філармонічного оркестру, а й наймолодшим у його історії. Він є випускником всесвітньо відомої венесуельської системи музичної освіти «El Sistema» (Національна мережа молодіжних оркестрів Венесуели)

На концертах з Едіксоном Руїсом Хобарт Ерл і НОФО вперше у Східній Європі виконали колоритний твір Альдемаро Ромеpо «Fuga con Pajarillo», що було надзвичайно тепло сприйнято одеською публікою. Цей прийом та інші успішні виступи Руїса в Одесі надихнули Хобарта Ерла на проведення концерту, присвяченого рідному місту.

Своїми враженнями про концерт «Вечір у Каракасі» з ForUm'oм поділився глава правління МФ «Єдиний світ» Едуард Прутнік.

«Цей вечір в Одеській опері став яскравою подією у культурному житті не лише міста, але і всієї України. Адже культура і мистецтво не мають кордонів. Музика – справді універсальна мова, яка не вимагає перекладу, яка об'єднує людей різних континентів. Сьогоднішнє філігранне виконання музикантів подарувало шанувальникам прекрасного радість від зустрічі з високим мистецтвом, яке долає кордони і відстані», зокрема, сказав він і додав: «Незаперечна істина: міжнародному культурному співробітництву у його стратегічній перспективі необхідний глибокий духовний фундамент. Безумовно, сьогоднішній концерт став вагомим внеском у процес подальшої інтеграції України у світовий культурний простір».

Кілька слів після концерту сказав і сам маестро: «Зараз вперше після відкриття нам вдалося домовитися з театром і виступити тут. І я хочу висловити свою подяку МФ «Єдиний світ» за те, що вони нам сьогодні допомогли у проведенні концерту. Тому ми сподіваємося, що хоч пару разів на рік ми зможемо цю традицію продовжувати», - підкреслив Хобарт Ерл.

У свою чергу, співзасновник МФ «Єдиний світ», головний ініціатор концерту НОФО в Одесі Олексій Кисельов зазначив: «Одеський філармонічний оркестр – унікальний колектив, який очолює видатний керівник Хобарт Ерл, і по праву визнаний одним із найкращих оркестрів. Цей музичний колектив користується величезною популярністю у шанувальників класичного мистецтва. Секрет його успіху – у бездоганному почутті ансамблю, індивідуальній майстерності кожного музиканта і воістину віртуозному виконавському стилі».


 
«Ми були дуже раді, коли Хобарт Ерл поділився з нами ідеєю зробити концерт «Вечір у Каракасі». Адже це об'єднує прекрасний творчий колектив філармонічного оркестру, один із найвідоміших колективів Європи, з такою спадщиною, як Одеський оперний театр. На жаль, уже кілька років ці два таланти не об'єднувалися, і ми були частиною тієї організації, яка допомогла цьому здійснитися. Ми справді отримуємо задоволення від роботи з колективом НОФО. Це рідкісна удача, коли у нашій країні ми здатні зберегти культурну спадщину, примножити її і показати світу, що ми – талановита і культурна країна», - додав Кисельов, згадавши при цьому, що МФ «Єдиний світ» бере участь у навчанні молодого талановитого скрипаля-одесита Олексія Семененка. Юнак займається музикою з шести років і зараз навчається у Вищій школі Музики у Кельні. Нещодавно на музичному конкурсі у Майнхеймі (Німеччина) став власником скрипки Аматі 1720 року.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

824