Міністерство освіти і науки, молоді і спорту України затвердило Типові навчальні плани для початкової школи, в яких зменшило кількість годин для вивчення державної мови.

Про це повідомляє «Український тиждень» з посиланням на Центр освітнього моніторингу.

За інформацією центру, в нових типових планах збільшена кількість предметів за рахунок нових, таких як «Природознавство», «Я в світі» замість «Я і Україна», «Сходинки до інформатики».

Крім того, в навчальних планах змінена тривалість вивчення окремих предметів. Так, збільшена кількість годин на вивчення природознавської складової, на вивчення іноземних мов, яка відтепер, як і в спеціалізованих школах, вивчатиметься з 1-го класу.

«Проблему ресурсу навчальних годин Міністерство освіти і науки, молоді і спорту України у всіх запропонованих ним варіантах навчальних планів вирішило в спосіб, який, починаючи з березня 2010 р., став звичним для його політики, - за рахунок зменшення кількості годин на вивчення державної мови, що особливо в початковій школі є потужним інструментом розвитку особи», - зазначає Центр освітнього моніторингу, повідомляє «УНІАН».

Зокрема, згідно таблиці, яку подає центр, з наступного навчального року учні початкової школи вивчатимуть державну мову на годину менше - 28, а не 29 годин на тиждень, як було до нового наказу МОН.

Також істотним недоліком нових навчальних планів є те, що в них збережена тенденція до збільшення кількості 1-годинних предметів.

«Так, у Типових навчальних планах для початкових шкіл з навчанням українською мовою в 1-му класі відведено по 1 годині на тиждень для 55,5% предметів (для 5 з 9); у 3-му класі - для 54,5% (6 з 11 1-годинних предметів)», - повідомляє центр.

Нові Типові навчальні плани початкової школи затверджені наказом Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України від 10 червня 2011р. № 572.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

834