Найпоширенішими хворобами в Україні є хвороби дихальної системи (ГРЗ, астма, бронхіти і пневмонії). Як пише «Сьогодні», ними у 2010 році перехворіли 14,5 млн. чоловік.

Друге місце - за серцево-судинними захворюваннями. Вони тримають лідерство і по смертності. 21,5% звернулися з хворобами сечостатевої системи - часто вони передаються статевим шляхом. Проблеми з нервовою системою всього 6%. Така тенденція зберігається вже багато років - але цифри з кожним роком все серйозніші. Скажімо, у 1992 році виявили 1,4 млн. серцево-судинних захворювань, а минулого року - майже 2,4 млн. При цьому померло у 2010 році 14,6 тис. чоловік - від інфекцій і паразитарних хвороб, 19,5 тис. - від хвороб органів дихання, близько 89 тис. - від онкології і аж 465 тис. через проблеми з серцем - це майже 67% всіх смертей.

«Практично у всьому світі перше місце займають серцево-судинні захворювання. Хіба що в країнах бідніших - Південно-Східній Азії, Африці - на перше місце виходять інфекційні і паразитарні», - говорить головний імунолог Києва Олег Назар. Дійсно, за даними ВООЗ, кожна п'ята смерть в світі трапляється від інсульту й ішемічної хвороби серця. Правда, 67% у нас і 20% у світі - різні цифри.

Одна з причин таких високих цифр - українці йдуть до лікарів надто пізно. «Люди тепер живуть за принципом Остапа Бендера: «Час, який у нас є, - це гроші, яких у нас немає». Якби ми, як за радянських часів, зобов'язали всіх раз на рік проходити медогляд, то кількість хвороб збільшилася б (тому що їх виявляли б більше), але кількість смертей від них серйозно б знизилася. Все-таки радянська модель охорони здоров'я - профогляди, диспансеризація - була хороша. Пацієнт раз-два на три місяці ходив до лікаря, і означає, ми раніше виявляли хворобу», - говорить Назар.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

2902