У Донецькій облдержадміністрації не виключають, що холерний вібріон у Маріуполь був завезений з-за кордону. Про це сказав на прес-конференції перший заступник голови ОДА Сергій Дергунов.
«Висновку на сьогоднішній день немає. Є припущення фахівців... Керівник протичумної української станції у Сімферополі заявив про те, що, за певними ознаками, можна розглядати (цей холерний вібріон) як завезений варіант», - сказав він і додав: «Традиційний холерний вібріон, який не викликає захворювання, у нас у Маріуполі висівається постійно останні кілька десятиліть. Тут же йдеться про вібріон, який викликав захворювання, що реєструвалося у Маріуполі востаннє у 1999 році», повідомляє «УНІАН».
Дергунов підкреслив, що джерело зараження «вловити дуже складно». «Ми зараз намагаємося лікувати (осередок захворювання). Так, у приватних селищах Маріуполя виявлено 59 несанкціонованих врізок у зливову каналізацію... Що стало поштовхом? Що стало першоджерелом?.. За припущенням фахівців, хоча це не остаточний висновок, це, швидше за все, завезено», - повторив заступник голови ОДА.
Він висловив припущення, що у портове місто Маріуполь холерний вібріон завіз іноземний корабель. «Я не є вченим-епідеміологом, я не орієнтуюся у тому різноманітті вібріонів, але, імовірно, це завезено. Це може бути завезено людьми, які працюють за контрактом, з-за кордону. Ви знаєте, у Маріуполі досить багато компаній, які наймають персонал. Це може бути іноземне судно», - сказав Дергунов, зазначивши, що «поки остаточних результатів немає».
Нагадаємо, перші три людини, які захворіли на холеру у Маріуполі, були госпіталізовані 29 травня. Попередні причини захворювання - потрапляння в організм морської води або вживання у їжу риби із Азовського моря.
За даними на 20 червня, кількість хворих на холеру збільшилося до 17 чоловік.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом