![](http://for-ua.com/files/06_2011/zakazab19ed87d3.jpg)
Організатори I-го всеукраїнського з'їзду пошукових організацій України, Володимир Дорофєєв і Ярослав Жилкін.
18 червня у Києві відбувся I Всеукраїнський з'їзд пошукових організацій України. На ньому були присутні представники пошукових організацій з 22 областей, які займаються пошуком і перепохованням загиблих воїнів Другої світової війни.
Голова оргкомітету з'їзду Ярослав Жилкін, кажучи про необхідність об'єднання пошукачів у Всеукраїнську організацію, зокрема зазначив: «Україна - єдина серед учасників II світової війни не має профільного законодавства з увічнення пам'яті загиблих воїнів. Тому, коли ми в якій-небудь області знаходимо останки і звертаємося до місцевих властей з питання їх перепоховання, то там просто не знають, що з ними робити. Це ніяк не регламентовано. Немає закону - значить, немає державної програми, немає відпрацьованої процедури. Тому часто нам доводиться виконувати всі роботи самим, іноді навіть труни купуємо за власні кошти».
Кажучи про завдання Всеукраїнської організації, Ярослав Жилкін, зокрема, зазначив: «Необхідно вносити зміни до пошукового законодавства, яке сьогодні, м'яко кажучи, далеко не ідеальне. Зокрема, потрібно невідкладно на державному рівні вживати заходи проти так званих «чорних археологів». Давайте говорити прямо - ніяких «чорних археологів» у нас немає, а є мародери, які грабують могили. На нашу думку, за це повинна бути введена кримінальна відповідальність. Можливо, це вдасться здійснити, коли вноситимуться зміни до Кримінального кодексу, ініційовані Президентом».
Перед делегатами з'їзду виступив Герард Кузнєцов - старий пошукач України, який почав свою роботу ще у 1967 році. «Зараз руйнується пам'ять про події тієї страшної війни. Я багато спілкуюся з молоддю і хочу зазначити, що дуже багато з них нічого не знають про той час, коли героїзм народу був масовим явищем. З кожним днем усе менше нас, учасників тих подій, залишаюся живими. Візьміть у нас нашу пам'ять, тому що скоро ми помремо, і те, що ми пам'ятаємо, може піти разом з нами».
Дуже емоційною була промова керівника представництва Народного союзу Німеччини щодо догляду за військовими похованнями Ганса-Ульріха Шрадера. «Коли бачиш, як плачуть родичі на могилі батька, який загинув у Другій світовій війні, про якого вони не мали ніяких звісток, відчуваєш, що наша робота є правильною. Ми робимо перепоховання не тільки німецьких солдатів, але і представників різних держав. З мертвими не воюють. Хочу побажати вам успіху у вашій нелегкій справі. Пам'ятайте про те, що війна закінчена лише тоді, коли похований останній солдат», - зазначив пан Шрадер.
Секретар Донецької обласної комісії у справах увічнення пам'яті жертв війни і політичних репресій Анатолій Дермайнер зазначив: «Нас недавно закликали взяти в руки лопати - це якраз той випадок. Це буде дуже складна справа, але і дуже потрібна».
На завершення з'їзду делегати одноголосно прийняли Меморандум, в якому закликали державні органи до плідної співпраці.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом