Значне збільшення витрат на будівництво основних об'єктів для Євро-2012 - а саме, стадіонів і аеропортів - викликано об'єктивною необхідністю, оскільки спочатку закладена їх вартість не враховувала багатьох нюансів і особливостей. І надалі, після недавнього коректування, кошторисна вартість збільшуватися, швидше за все, вже не буде.
Про це «ZN.UA» розповів Олег Лисюк, начальник управління розвитку інфраструктури Національного агентства з питань підготовки і проведення в Україні фінальної частини Чемпіонату Європи 2012 року з футболу і реалізації інфраструктурних проектів.
Зокрема, зазначив він, первинні варіанти цих проектів проводилися місцевими властями і були зроблені для того, щоб швидше запустити процес будівництва, оскільки на той момент терміни «підтискали». Відповідно, проекти не враховували всіх вимог УЄФА (що стосується стадіонів), а також аеропортів (пропускна спроможність, перспективне будівництво тимчасових терміналів і ін.).
Тому, за словами Лисюка, коли у березні минулого року організовувалося Агентство, прийшли люди «з досвідом і розумінням процесів», і в результаті аналізу було прийнято рішення централізувати ці питання і скоректувати всі проекти.
Збільшення витрат, додав він, також викликано закладеними ризиками при будівництві (зокрема, можливим збільшенням вартості матеріалів і зміною курсів валют). Ще в новому проекті довелося закласти не мінімально рекомендовану зарплату, а середню - «щоб можна було знайти нормальних підрядчиків».
Що стосується термінів зміни вартості, то, за його словами, це пов'язано з методологією: після створення агентства був потрібний деякий час, щоб розібратися з ситуацією, а також майже півроку на експертизу і коректування проектів (наприклад, щодо НСК її до цих пір не пройшли, оскільки там дуже багато нюансів).
«Ми передбачаємо, що це остаточне збільшення вартості. Якщо раптом ще колись буде збільшення вартості, то це все у нас під контролем. Основні показники і об'єми, я сподіваюся, не мінятимуться вже», - резюмував Лисюк.
Нагадаємо, 21 березня Кабмін збільшив на 900 млн. грн. (або на 71,4% - до 2,161 млрд. грн.) вартість будівництва терміналу, включаючи паркінг і обгороджування, в міжнародному аеропорту «Донецьк» на за 2009-2011 роки.
Ще через місяць - 20 квітня - Кабмін затвердив представлений міністерством інфраструктури скоректований проект реконструкції Львівського аеродрому, яким загальна кошторисна вартість будівництва збільшена в 2,24 рази, - до 2 млрд. 195,7 млн. грн.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом