Колишнього президента Єгипту Хосні Мубарака і двох його синів - Гамаля і Аля - затримано на 15 діб за підозрою в корупції. Постанову про арешт винесла єгипетська генпрокуратура, повідомляє AP з посиланням на інформацію в мікроблозі Twitter відомства.

Згідно повідомленню, відносно екс-президента ведеться слідство по епізодах, пов'язаних з розстрілом співробітниками силових структур учасників антиурядових демонстрацій. Слідчі з'ясовують, чи віддавав Мубарак вказівки використовувати силу проти демонстрантів. Крім того, відносно колишнього глави держави ведуться справи про зловживання службовими повноваженнями в особистих цілях.

Екс-глава Єгипту зараз знаходиться в міжнародному госпіталі Шарм-ель-Шейха, куди він був госпіталізований напередодні увечері через високий тиск і порушення серцебиття. Пізніше слідчі генеральної прокуратури прямо в лікарні допитали його, а також поспілкувалися з його синами.

Останніх підозрюють у можливій причетності до корупції і кривавого придушення антиурядових демонстрацій на початку року. За словами генерал-майора служби безпеки Мухаммеда аль-Катіба, що виступав у курортному місті Шарм-ель-Шейх перед натовпом демонстрантів, обидва сини 82-річного екс-президента знаходитимуться під вартою в каїрській в'язниці, поки йде розслідування.

Колишнього главу держави і членів його сім'ї підозрюють в корупції, відмиванні грошей, незаконному збагаченні, розшукують його рахунки і нерухомість за кордоном. Крім того, Мубарака хочуть звинуватити в підбурюванні до вбивства демонстрантів під час масових хвилювань, жертвами яких стали сотні єгиптян. Екс-президент уже виступив із спростуванням цих звинувачень і погрозив судом всім, хто поширює неперевірену інформацію.

Заарештований напередодні син Мубарака Гамаль на початку березня 2011 року намагався накласти на себе руки. Це сталося після того, як єгипетські військові з'явилися до сина Мубарака і зажадали від сім'ї повернути на рахунки низки банків вилучені звідти мільйони доларів.

Хосні Мубарак пішов у відставку 11 лютого на тлі народних хвилювань в країні, що продовжувалися з середини січня, передавши владу армії. Вважається, що головними причинами масових повстань в Єгипті стали корупція і соціальна несправедливість. Відходу Мубарака передували деградація економічної і соціальної ситуації, а також обвал у системі внутрішньої безпеки країни. За час масових протестів і безладів, що послідували, в Єгипті в січні-лютому загинули 365 чоловік і понад п'ять тисяч отримали поранення.

У рамках розслідування можливих злочинів минулого режиму слідчі також допитують багато колишніх і діючих високопоставлених чиновників. Раніше за корупційні злочини вже було узято під варту або домашній арешт цілу низку колишніх високопоставлених чиновників, зокрема колишніх міністрів фінансів, туризму, житлового будівництва, інформації, а також главу МВС і одного з ключових співробітників адміністрації Мубарака - главу його канцелярії Закарія Азмі.

За матеріалами РІА «Новини», «Newsru.com»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

491