Слідом за скрипалем на даху у Харкові (скульптура на пл.Конституції) оселився сурмач-висотник. Тільки живий, з мідною сурмою і багатим репертуаром - музикант, якого не побачиш неозброєним оком, зустрічає жителів і гостей міста на Привокзальній площі вокзалу Південної залізниці, пише «Сьогодні».

 
 
У музиканта оркестру Оперного театру Андрія Шапошникова, як і у двох інших його колег із ХАТОБу та обласної філармонії, у щільному графіку репетицій і виступів з'явилася ще одна графа. Щодня по черзі вони приїжджають на вокзал «Харків Пасажирський» і підіймаються на восьмий поверх годинникової вежі будівлі. «Я приходжу за півгодини до 12:00. Потрібно віддихатися і прорепетирувати», - говорить молодий сурмач Андрій. Музиканти чекають, коли місцеві куранти проб'ють 12 разів, відкривають кватирку на циферблаті великого вокзального годинника і починають грати. Вчора звучав бадьорий «Козацький марш». «Я навіть не думав про таке, коли почув пропозицію керівництва вокзалу. Це ж чудово! Леонід Григорович (начальник вокзалу. - авт.) сказав, що будемо разом творити історію, значить - будемо», - каже Андрій.

 
Ідея музичного супроводу опівдні на площі народилася у начальника вокзалу «Харків Пасажирський» Леоніда Чалого, «підслухав» її він у польському Кракові, де щодня у Марянському костьолі на одну із його веж підіймається сурмач і грає на чотири сторони світу. Цій традиції вже більше шести століть. У Харкові сподіваються, що у нас вона теж приживеться на століття. «Звичайно, ми хочемо, щоб це стало хорошою традицією для городян - приходити і послухати сурмача. Це ж не концерт, музикант гратиме хвилину. Тим більше, у нас є можливість - дверцята в годиннику», - каже Чалий. Незважаючи на те, що сурмач грає всього кілька днів, на вокзалі вже народилася прикмета: якщо помахати рукою сурмачеві і він махне у відповідь - вам пощастить.

Репертуар для полуденного виконання тільки вибирають, але вже виконали уривки із «Аїди» Джузеппе Верді, «Картинки з виставки» Модеста Мусоргського, «Італійського Капріччіо» Петра Чайковського. Чим тішитимуть слухачів на площі, вирішує начальник вокзалу разом з музикантами. «Поки ми експериментували, сьогодні принесли диск з музикою, будемо вибирати. Плануємо зробити так, щоб кожному дню тижня відповідала своя музика», - говорить Леонід Чалий. За словами Андрія Шапошникова, акомпанемент для приїзду до Харкова виберуть життєрадісним. «Це будуть уривки із творів, де соло труби відоме слухачам. Будемо грати такі мелодії, щоб у перехожих піднімався настрій», - говорить музикант.

Сурмача на даху харків'яни не помітили, а от його творчістю вже заслуховуються. «Вперше почув, було дуже несподівано. Було б непогано, щоб іноді у репертуарі з'являвся марш Мендельсона. Тут молоді дуже багато. Ви уявіть: хлопець і дівчина зустрічаються на побаченні під цей твір. Романтично!» - розсудив Ігор Батарейкін, який зустрічав родичів із потяга.

Харківський вокзал по праву можна назвати наймузичнішим в Україні. У «Північному терміналі» вже 5 років щодня по дві години вранці та ввечері звучить фортепіано. Музиканти філармонії виконують класику і композиції із кінофільмів. На Південній залізниці кажуть, що, слухаючи живу музику, пасажири стають набагато спокійнішими.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

424