Кілька маловідомих громадських організацій вимагають від Київської міської ради заборонити куріння у кафе, барах і ресторанах столиці. Таку резолюцію прийняли учасники круглого столу «Звільнення Києва від тютюнового диму».

«Ми рекомендуємо Київській міськраді внести зміни до її рішення №246 від 18 вересня 2008 р., де зокрема передбачити повну заборону куріння у закладах громадського харчування», - заявив голова правління регіонального центру «Життя» Андрій Скіпальський.

Показово, що організатори не запросили до участі у круглому столі жодного власника або співробітника кафе, бару чи ресторану столиці. Організатори не приховували, що їх і не цікавить, що думають представники сфери громадського харчування про їхні ініціативи.

«Дискусія з ними марна, - заявив головний координатор громадського руху «Форум порятунку Києва» Віталій Черняхівський. - Треба йти вперед, не звертаючи уваги на їхні протести. Інакше ми зав’язнемо у болоті дискусій».

Свій заклик активісти пояснюють тим, що вони провели моніторинг 100 київських ресторанів, кафе і барів. І цей моніторинг нібито показав, що 79% київських закладів громадського харчування порушують закони проти куріння.

Щоправда, представники ресторанного бізнесу сумніваються, що такий моніторинг взагалі проводився. «Викликає сумнів сам факт моніторингу, оскільки ніяких подібних заходів у нас не було. - йдеться в офіційній заяві двох великих ресторанних карт Києва - «Світової карти» і «Карт Бланш». - Для всіх гостей, які не курять, у нас відведено не менше 50% місць. Іноді навіть більше, якщо у цьому є потреба і бажання клієнтів. Куріння дозволене лише у спеціально відведених для цього місцях. Там же є і попередження про шкоду куріння».

Ресторанні мережі офіційно заявили, що не вважають за потрібне вводити додаткові обмеження проти куріння, оскільки вони призведуть до додаткових перевірок і збільшить тиск на малий і середній бізнес.

«Ми і так максимально забезпечуємо права некурців, - заявила співвласниця київського ресторану «Ярославна» Катерина Прензилевич. - У нас у ресторані є три зали - для дітей, для некурящих і для курців. І зал для курців становить менше 50% всієї площі залів. Ми проти куріння. Але потрібно розуміти, що шкідливу звичку, яка вироблялася роками, навряд чи можна перебороти одномоментно, заборонивши куріння у кафе і ресторанах».

Незважаючи на підтримку заборони окремими депутатами Київради, експерти сумніваються у тому, що Київрада найближчим часом зможе заборонити куріння у барах, ресторанах і кафе столиці, оскільки це може призвести до нових протестів підприємців.

Нагадаємо, що у грудні 2010 р. під тиском згаданих громадських організацій Київрада вже прийняв скандальне рішення №413 про заборону торгівлі сигаретами у кіосках площею менше 40 кв. метрів. Це рішення спочатку жорстко розкритикував голова Київської міської держадміністрації Олександр Попов, після цього офіційний протест на рішення Київради винесла прокуратура Києва. А саме рішення Київради викликало масові демонстрації протесту підприємців столиці.

Довідка. Організатор круглого столу - регіональний центр «Життя» - громадська організація, яка у минулому році отримала 550 тис. доларів від Фонду Блумберга з метою посилення національного і місцевого законодавства проти куріння в Україні.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

516