31 березня в Національному університеті «Києво-Могилянська Академія» відбулося четверте прилюдне змагання риторів. У конкурсі взяли участь тридцять студентів різних факультетів НАУКМА, що запропонували слухачам свої роботи.
 

До складу членів журі конкурсу, на запрошення організаторів, увійшла прес-секретар МФ «Єдиний світ» Вікторія Максимовська. Вона вручила учасникам конкурсу екземпляри недавно виданої фондом книги «Події, які змінили світ» і передала теплі слова вітання від голови правління фонду Едуарда Прутніка.

Звертаючись до присутніх, Максимовська також підкреслила, що МФ «Єдиний світ» уже другий рік підряд підтримує конкурси серед студентів НАУКМА, і дарує їх переможцям книги власного видання.
 
 

«Ваш унікальний вищий навчальний заклад є одним з ведучих в Україні, і об'єднує в собі кращі традиції вітчизняної освіти. Тут завжди працювали і продовжують передавати знання прекрасні педагоги, нескінченно віддані своїй справі. Зі стін вашої Академії вийшли блискучі фахівці, які вже отримали воістину світове визнання. Бажаю Вам нових успіхів, натхнення і всього найдобрішого», - підкреслила вона.

Переможцем конкурсу став третьокурсник економічного факультету Фам Чунг Кієн, друге місце зайняла студентка 2 курсу того ж факультету Олеся Бундюк, третє місце зайняла студентка 3 курсу факультету природних наук Іванна Давиденко.
 
 
 

Нагадаємо, перший конкурс риторів відбувся у 2008 році. З тих пір він став щорічним загально академічним змаганням молодих ораторів. Девіз конкурсу: «Поетами народжуються, ораторами стають». Відродження цього конкурсу в Києво-Могилянській Академії має свою підставу, оскільки в XVII-XVIII століттях Академія була колискою української риторики. Тут викладали риторику Феофан Прокопович та інші видатні діячі тодішньої науки і культури.

За словами організатора конкурсу, керівника Центру інноваційних методик правової освіти, доцент кафедри міжнародного права і спеціальних правових наук факультету юридичних наук НАУКМА Наталії Артикуци, головне призначення конкурсу - «надати можливість тим, хто вивчає «Основи ораторського мистецтва» і бажає дебютувати як прилюдний ритор перед Могилянськой общиною, виступити з промовами на різні теми».
 

«Про що говорять оратори? Про все, що хвилює сучасну молодь: осмислення глобальних і болючих проблем сучасного суспільства, пошук сенсу життя і призначення людини, про власні і суспільні настрої і так далі. Хвилі всіляких емоцій, асоціацій і вражень викликали у слухачів промови ораторів. Сьогодні не просто звучали слова і промови, сьогодні оратори відкривали слухачам свої серця, дарували частки своєї душі, розповідали про свої мрії. Ми поздоровляємо переможців і бажаємо, щоб вони перемагали і надалі!», - зокрема, сказала вона і додала: «Не вважайте себе непроханими гостями на банкеті мудреців, займіть підготовлене вам місце, і тоді, віч-на-віч з прекрасними творіннями поетів, учених, артистів, істориків усіх часів і народів, ви правильно оціните свої здібності, і вашим очам відкриються нові, широкі, незвідані горизонти». Ці слова французького письменника, лауреата Нобелівської премії з літератури Анатоля Франса найкраще служать напутнім словом молодим ораторам, які вперше виступають на цьому заході».

У свою чергу, автор однієї з найглибших промов за всю історію конкурсу, за визнанням організаторів, студент третього курсу Факультету економічних наук Станіслав Кучеренко розповів: «Назва моєї роботи« Джерело кризи людства». Її суть - спроба пошуку джерела, з якого походять всі проблеми і розбіжності, які є в нашому суспільстві. Я вважаю, що причина - брак ідеї й ідеології. Цю проблему я намагався освітити в своїй промові. На мою думку, ідея і ідеологія є саме тим вектором, який направляє розвиток людства. Якщо цього вектора не буде, то і людство не зможе розвиватися. А наше завдання в створенні цього вектора і його наслідуванні».
 

Випускниця Факультету соціальних наук і соціальних технологій, переможниця першого конкурсу риторів Олександра Сергєєва зазначила: «Моя робота стосувалася бездомних. Я розповідала про актуальність цієї проблеми і важливість залучення до неї нашої уваги».
 

Розповідаючи про навчання ораторському мистецтву в Академії, вона розповіла: «Тут дуже важлива особа викладача, такого як Наталія Артикуца, який особисто показує приклади ораторського мистецтва і риторики. Я думаю, що це також хороший спосіб самореалізації, адже навчитися красиво говорити, за бажання, може майже кожна людина».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1708