Незважаючи на катастрофічні наслідки землетрусу, японський уряд не відмовляється від донорського внеску до чорнобильського фонду «Укриття». Про це в інтерв'ю «Німецькій хвилі» заявив посол Японії в Україні Тадаші Ідзава.

Японія фінансує в Україні і Білорусі декілька проектів з подолання наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Зокрема, японський уряд уже декілька років підряд виділяє гроші на допомогу школам, дитсадкам, які знаходяться на території 5-ти українських областей, що найбільше постраждали від Чорнобильської аварії.

Крім цього, Японія фінансує створення в Україні системи інформування і раннього сповіщення населення про ядерну небезпеку, підтримує територіальні общини поблизу чорнобильської зони.

«Наша позиція залишається незмінною, ми маємо намір і надалі допомагати Україні здійснювати ці проекти. Співпраця продовжиться. Поки Японія надавала допомогу в однобічному порядку. Тепер, сподіваюся, що з Україною ми обмінюватимемося досвідом подолання наслідків техногенних катастроф», - сказав Ідзава.

Дипломат додав, що, незважаючи на складні часи, які зараз переживає його країна, японські інвестори продовжать початі в Україні проекти. Серед іншого йдеться і про фінансування будівництва нового терміналу в аеропорту «Бориспіль». До нових проектів інвестори з Японії ставляться обережно.

«Зараз вони придивляються до них, щоб бути упевненими в прозорості ведення бізнесу в Україні», - зазначив Ідзава.

Також Японія не відмовляється внести додатковий донорський вклад до Чорнобильського фонду «Укриття» для зведення нової безпечної споруди над зруйнованим четвертим блоком Чорнобильської АЕС, сказав DW віце-президент Європейського банку реконструкції і розвитку Хорст Райхенбах.

«Невідомою, проте, залишається конкретна сума, яку Японія збирається внести на київській конференції щодо Чорнобиля в квітні. Але те ж саме стосується й інших країн. Після подій в Японії вони аналізують ситуацію, обдумують і виходять на конкретні рішення пізніше», - підкреслив Райхенбах.

На даний момент Японія внесла до Чорнобильського фонду «Укриття» 45,7 мільйонів євро. За актуалізованими оцінками ЄБРР, додаткова потреба в завершенні будівництва нового «саркофага» на ЧАЕС складає 740 мільйонів євро.

Нагадаємо, 29 березня Райхенбах повідомив, що ЄБРР готовий виділити на чорнобильські проекти 120 млн. євро.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

562